AFFETMENİN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ:)

AFFET Yaşam dersim “SABIR” ve “AFFETMEK” üzerine..Bunu an itibariyle anlamış bulunuyorum. Şu anda en çok kimi affetmeye ihtiyacın var? “Kendine bunu sorduğunda, sana saçma da gelse, aklına gelen kişi ya da kişileri affet.” Diyor bi dönem benim de workshop’na katıldığım Beki  İkala Erikli..  “Yüreğindeki ağırlığı bırak ve affetmenin hafifliğini, huzurunu yaşa.” Diyor..  “Anlattığınız,hatta gülerek- kahkaha atarak anlatığınız kadar kolay değil “ diye çığlık atarak itiraz etmek istiyorum. “Kolay “ diyor.. “bu sadece ve sadece seni özgürleştirecek;seni.Ve senin ruhun özgürleşmek istiyor, bunu görmüyormusun,farkın da değilmisin?diye devam ediyor,uzun uzun anlatıyor..... Hatırla: Affetmek, o kişinin yaptıkları doğru anlamına gelmiyor, sadece affetmemenin yüreğindeki zehrini bırakmanı sağlıyor. O kişiyle yüzleşmene bile gerek yok. Affetmek, sadece yüreğinde yaptığın bir çalışma. Kendine affetmenin hediyesini ver. Eğer bunu yaparsan, evren de sana, bundan sonra güzel insanları ve farklı ortamları sunacak, bunu bil. Üstelik affetmek, senin yaşam dersin. Onu şimdi öğrenirsen bir daha o dersi yaşaman gerekmeyecek.Affetmeyi seç ve affetmenin hafifliğini, özgürlüğünü yaşa.. Kolay gelsin o zaman.. Günlerce çalıştığım insanlar var idi. Rüyalarım da beyaz bir balon içine koyduğum ve derin nefeslerle evrene gönderdiğim,özgür bıraktığım.Dilim de DUA olmuştu..”Yüce Rabbim, sen bana karşı yanlışta olanları bağışla.Onları bağışlayabılme gücünü bana nasip et.Kendimi ve beni üzdüğünü düşündüğüm herkesi sevgiyle kucaklıyorum” diye diyee affettim.Her “yeniay” ve “dolunay” da sadece AFFETME RİTUELİ ni yapıyordum.Çünkü tek düşündüğüm AFFETMEK. Hatırladıkça yoruluyorum,kırılıyorum,inciniyorum.Farkın da değilim ama yıpratıyorum kendimi…Sonra mı?? Sonrası herkesi AFFETTİM. ÇOK ZOR OLDU AMA BAŞARDIM. 1-Yüzde yüz affettiklerim var, ve tekrar görmek istediklerim, sil baştan başlamak istediklerim, kalbim de en ufak bi acaba olmadan sevgiyle,şevkatla birlikte yol alacaklarım. 2-Yüzde yüz affettiklerim ama mümkünse bu Dünya da karşılaşmak istemediklerim var. Hiç bi şekilde görmek istemiyorum…Yolları ışık ve aydınlık olsun. Sevgiyle )) 3-Yüzde yüz affettiklerim ama YALANLARINI-DOLANLARINI-DÜZENLERİNİ-SAHTELİKLERİNİ-KENDİ MUTLULUKLARI İÇİN YALAN SÖYLEMELERİNİ,İYİ NİYETİMİ KULLANMALARINI,GİBİ GİBİ… ALLAH’a havale ettıklerım var. Kuşkusuz hesapları soracak olan YÜCE RABBIM!BEN AFFETTİM. ALLAH AFFEDER Mİ YASATTIKLARINIZI YAŞARMISINIZ,,YOKSA NE BILEYIMM.. BİLEMİYORUM, KONU BENİ AŞAR.. yolunuz ışık olsun..mümkünse sizi de görmiyeyim… YENİAY VE DOLUNAY RITUELİNİ SEVERİM. GENEL DE UNUTURUM AMA YAPMAYA ÇALIŞIRIM.çok etkiili oluyor ozellıkle affetme konusunda ) Beysz bi kağıda yaz; kimi,kimleri affetmek istiyosun. Konu ne, hangi konular habıre onune çıkıyor,nasıl ınsanlarla sürekli karşılaşıyorsun. Nedne bu ınsanlar senın sınavın. Neyı degıstırmk ıstersın. Güzel dilekleri “yenıay” da olumsuzları,,hayatınızdan gıtmesını ıstedıklerınızı “dolunay” DA.. kolay gelsın, Fatma ÖNDER
AFFET
Yaşam dersim “SABIR” ve “AFFETMEK” üzerine..Bunu an itibariyle anlamış bulunuyorum.
Şu anda en çok kimi affetmeye ihtiyacın var?
“Kendine bunu sorduğunda, sana saçma da gelse, aklına gelen kişi ya da kişileri affet.” Diyor bi dönem benim de workshop’na katıldığım Beki İkala Erikli..
“Yüreğindeki ağırlığı bırak ve affetmenin hafifliğini, huzurunu yaşa.” Diyor..
 “Anlattığınız,hatta gülerek- kahkaha atarak anlatığınız kadar kolay değil “ diye çığlık atarak itiraz etmek istiyorum.
 “Kolay “ diyor.. “bu sadece ve sadece seni özgürleştirecek;seni.Ve senin ruhun özgürleşmek istiyor, bunu görmüyormusun,farkın da değilmisin?diye devam ediyor,uzun uzun anlatıyor…..
Hatırla: Affetmek, o kişinin yaptıkları doğru anlamına gelmiyor, sadece affetmemenin yüreğindeki zehrini bırakmanı sağlıyor. O kişiyle yüzleşmene bile gerek yok. Affetmek, sadece yüreğinde yaptığın bir çalışma. Kendine affetmenin hediyesini ver. Eğer bunu yaparsan, evren de sana, bundan sonra güzel insanları ve farklı ortamları sunacak, bunu bil.
Üstelik affetmek, senin yaşam dersin. Onu şimdi öğrenirsen bir daha o dersi yaşaman gerekmeyecek.Affetmeyi seç ve affetmenin hafifliğini, özgürlüğünü yaşa..
Kolay gelsin o zaman..
Günlerce çalıştığım insanlar var idi. Rüyalarım da beyaz bir balon içine koyduğum ve derin nefeslerle evrene gönderdiğim,özgür bıraktığım.Dilim de DUA olmuştu..”Yüce Rabbim, sen bana karşı yanlışta olanları bağışla.Onları bağışlayabılme gücünü bana nasip et.Kendimi ve beni üzdüğünü düşündüğüm herkesi sevgiyle kucaklıyorum” diye diyee affettim.Her “yeniay” ve “dolunay” da sadece AFFETME RİTUELİ ni yapıyordum.Çünkü tek düşündüğüm AFFETMEK. Hatırladıkça yoruluyorum,kırılıyorum,inciniyorum.Farkın da değilim ama yıpratıyorum kendimi…Sonra mı?? Sonrası herkesi AFFETTİM. ÇOK ZOR OLDU AMA BAŞARDIM.
1-Yüzde yüz affettiklerim var, ve tekrar görmek istediklerim, sil baştan başlamak istediklerim, kalbim de en ufak bi acaba olmadan sevgiyle,şevkatla birlikte yol alacaklarım.
2-Yüzde yüz affettiklerim ama mümkünse bu Dünya da karşılaşmak istemediklerim var. Hiç bi şekilde görmek istemiyorum…Yolları ışık ve aydınlık olsun. Sevgiyle ))
3-Yüzde yüz affettiklerim ama YALANLARINI-DOLANLARINI-DÜZENLERİNİ-SAHTELİKLERİNİ-KENDİ MUTLULUKLARI İÇİN YALAN SÖYLEMELERİNİ,İYİ NİYETİMİ KULLANMALARINI,GİBİ GİBİ… ALLAH’a havale ettıklerım var. Kuşkusuz hesapları soracak olan YÜCE RABBIM!BEN AFFETTİM. ALLAH AFFEDER Mİ YASATTIKLARINIZI YAŞARMISINIZ,,YOKSA NE BILEYIMM.. BİLEMİYORUM, KONU BENİ AŞAR.. yolunuz ışık olsun..mümkünse sizi de görmiyeyim…
YENİAY VE DOLUNAY RITUELİNİ SEVERİM. GENEL DE UNUTURUM AMA YAPMAYA ÇALIŞIRIM.çok etkiili oluyor ozellıkle affetme konusunda )
Beysz bi kağıda yaz; kimi,kimleri affetmek istiyosun. Konu ne, hangi konular habıre onune çıkıyor,nasıl ınsanlarla sürekli karşılaşıyorsun. Nedne bu ınsanlar senın sınavın. Neyı degıstırmk ıstersın. Güzel dilekleri “yenıay” da olumsuzları,,hayatınızdan gıtmesını ıstedıklerınızı “dolunay” DA.. kolay gelsın,
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.