AGRA

Her gittiğim ülkede pekçok şey ilgimi çeker ama konu Uzakdoğu olunca hele de Hindistan, cidden fakirlik ve özellikle de çocuklar gözünüze batıyor. Heryerde ama heryerde minik minik çocuklar bebekler bebekli kadınlar var yardım dilenen.,,duygusal bir yapınız var ise yıpranabilirsiniz yada halinşze şükredersiniz.  Ben oldum olası yaşadığım fanustan çıkarak dünyayı tanımak istedim ve bu emelime ulaştım kısmen de olsa. o insanların tek göz odada susuz, tuvalet olmadan yaşadıklarına tanık oldum, gene de güleryüzlülerdi…çoluk çocuk hayata bırakmışlardı kendilerini. ten renginiz oldukça koyu ise…asla iş bulamayabilir ve ölebilirsiniz. Hayat keskin ve gerçek. Kapitalizm ve batı merkezli sistemin derinliklerinde bakın neler gizli. bizler güzel evlerimizde bitmek tükenmek bilmeyen isteklerimiz için  çalışaduralım, bazıları sadece akşam yiyeceği bir öğünün derdinde…yarın ise, KADER. hintliler dinleri yüzünden de rahatlar, iyi bir insan olurlarsa reankarne olup, daha iyi şartlarda yaşarlar. amaç ruhu bu döngüden kurtarmak.KADIN olmak, işte o konuyu yazmaya benim kelımelerım yetmez, bi kaç kez nedenim boğazım düğüm düğüm. NOT: benım kadar meraklı iseniz mutlaka ama mutlaka görmenız gerek HINDISTAN’I FATMA ÖNDER
Her gittiğim ülkede pekçok şey ilgimi çeker ama konu Uzakdoğu olunca hele de Hindistan, cidden fakirlik ve özellikle de çocuklar gözünüze batıyor. Heryerde ama heryerde minik minik çocuklar bebekler bebekli kadınlar var yardım dilenen.,,duygusal bir yapınız var ise yıpranabilirsiniz yada halinşze şükredersiniz.
Ben oldum olası yaşadığım fanustan çıkarak dünyayı tanımak istedim ve bu emelime ulaştım kısmen de olsa.
o insanların tek göz odada susuz, tuvalet olmadan yaşadıklarına tanık oldum, gene de güleryüzlülerdi…çoluk çocuk hayata bırakmışlardı kendilerini. ten renginiz oldukça koyu ise…asla iş bulamayabilir ve ölebilirsiniz. Hayat keskin ve gerçek. Kapitalizm ve batı merkezli sistemin derinliklerinde bakın neler gizli. bizler güzel evlerimizde bitmek tükenmek bilmeyen isteklerimiz için çalışaduralım, bazıları sadece akşam yiyeceği bir öğünün derdinde…yarın ise, KADER.
hintliler dinleri yüzünden de rahatlar, iyi bir insan olurlarsa reankarne olup, daha iyi şartlarda yaşarlar. amaç ruhu bu döngüden kurtarmak.KADIN olmak, işte o konuyu yazmaya benim kelımelerım yetmez, bi kaç kez nedenim boğazım düğüm düğüm.
NOT: benım kadar meraklı iseniz mutlaka ama mutlaka görmenız gerek HINDISTAN’I
FATMA ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.