ALLAH isterse kuşlar filleri yener azizim!

Hayatta güzel bir an yaşadın mı, keyfini sür.Her şey ters mi gidiyor,tasalanma geçecek!  Hayatta hiçbir şey sonsuza dek sürmez elindeki andan daha değerli ne var. Tabii ki sorunlar olacak, ŞÜKÜRLER olsun Yüce Rabbim’İN veRdiği derde-tasaya-soruna. Nasıl bulur insan yolunu, nasıl güçlenir,kök salar ki başka türlü. Yüce Rabbim, Bana ne yaşatırsa yaşatsın ŞÜKRETMEKTEN asla vazgeçmedim. Önemli olan sıkıntıyı fırsata çevirmek, orada ne cevherler var bir bilseniz.Belki kaybolursunuz ama öyle şahane bir yol bulursunuz ki derdinize ŞÜKREDERSİNİZ. Sadece iyi günlerinde değil,zorluk içindeyken bile şükredecek bişey bulmak,hayatın güzelliklerini görebilmek ve herşeyin yolunda gideceğine tüm kalbınle güvenmek! Yüzde yüz telimiyet YÜCE RABBİM’e.ALLAH OL DER VE OLUR. AFFETME konusunda çok zorlanırdım. Artık çok kolay affedebiliyorum.Biliyorum ki hayatta hiçbir şey tesadüf değil, yolumu bulmam, kendimi bulmam,gücümü farketmem için gönderilmişlerdi. İyi ki tanıdım hepsini.Hepsi görevlerini tamamladılar  ve gittiler. Yolları aydınlık olsun.Öğrendim ki affetmeden bir üst sınıfa geçemiyormuş insan.Sınıf atlamanın huzuru ve rahatlığı kelimelerle anlatılmaz.  Deneyin, kolay olmayacak ama EGOnuzun sesini dinlemeyin, kalbinizi dinleyin. Şimdi çok daha huzurluyum. KİN-NEFRET KAZANANI OLMAYAN BİR OYUN.KİMSEYE FAYDASI OLMAZ.KİMSEYE HUZUR GETİRMEZ. Bu yük ile neden yaşar ki insan? Diyorla ki; “senin öfken anlık, bir şey oluyor ve vicdan yapıyorsun.” İnsanlar da d iyor ki, amannn Fatma nasl olsa affeder” sonra da üzülüyorsun. Ölmüyorum ya üzülüyorum)  AFFETMENİN HUZURUNU yaşıyorum 40’lı yaşlar da “BU DÜNYA NE SANA NE DE BANA KALMAZ!”    Zor zamanlarım da dilimden düşürmediğim DUALARIM var benim.Paylaşmak istedim..:)) YÜCE RABBİM, beni,çocuklarımı ve sevdiklerimi sadece sen koru,sadece senin elini hissetmek istiyorum..Ve biliyorum ki yanımdasın,bana şah damarımdan daha yakınsın. Bir ayetin sıcaklığı sarıyor içimi. ŞÜKÜRLER olsun YÜCE RABBIM’e “RABBİM sen bu kulunu biliyorsun,bende senin RAHMAN ve RAHİM olan adını, sabrediyorum ama,, belli ki DUA etmesini bilmiyorum.Kabul edeceğin duaları kalbime ilham et. Tutulduğum hiçbir ayet yarı yolsa bırakmadı beni, insan terketmezse, terketmiyor RABBİ!  ALLAH (c.c.) KUN FE YEKUN’un sahibidir. O, ol derse olmayacak hiçbir şey yoktur.Acı nereye dokunuyorsa, dualar ve ALLAH’ın amini oraya dokunsun. Eğer, ALLAH(c.c.) bir duayı etmeyi kısmet etmişse, kabulü beraberindedir. HER BİRİNİZİN DUALARI VE İSTEKLERİ KABUL OLSUN!. ŞÜKREDİYORUZ VE AFFEDİYORUZ SONRA KOŞULSUZ SEVGİ.. SONRASI TESLİMİYET YÜCE RABBIM’E…unutma ALLAH vermeyeceğini istetmez. ÇÜNKÜ ALLAH İSTERSE KUŞLAR FİLLERİ YENER AZIZIM!  Fatma ÖNDER
Hayatta güzel bir an yaşadın mı, keyfini sür.Her şey ters mi gidiyor,tasalanma geçecek!
Hayatta hiçbir şey sonsuza dek sürmez elindeki andan daha değerli ne var.
Tabii ki sorunlar olacak, ŞÜKÜRLER olsun Yüce Rabbim’İN veRdiği derde-tasaya-soruna.
Nasıl bulur insan yolunu, nasıl güçlenir,kök salar ki başka türlü.
Yüce Rabbim, Bana ne yaşatırsa yaşatsın ŞÜKRETMEKTEN asla vazgeçmedim.
Önemli olan sıkıntıyı fırsata çevirmek, orada ne cevherler var bir bilseniz.Belki kaybolursunuz ama öyle şahane bir yol bulursunuz ki derdinize ŞÜKREDERSİNİZ.
Sadece iyi günlerinde değil,zorluk içindeyken bile şükredecek bişey bulmak,hayatın güzelliklerini görebilmek ve herşeyin yolunda gideceğine tüm kalbınle güvenmek!
Yüzde yüz telimiyet YÜCE RABBİM’e.ALLAH OL DER VE OLUR.
AFFETME konusunda çok zorlanırdım. Artık çok kolay affedebiliyorum.Biliyorum ki hayatta hiçbir şey tesadüf değil, yolumu bulmam, kendimi bulmam,gücümü farketmem için gönderilmişlerdi.
İyi ki tanıdım hepsini.Hepsi görevlerini tamamladılar ve gittiler. Yolları aydınlık olsun.Öğrendim ki affetmeden bir üst sınıfa geçemiyormuş insan.Sınıf atlamanın huzuru ve rahatlığı kelimelerle anlatılmaz.
Deneyin, kolay olmayacak ama EGOnuzun sesini dinlemeyin, kalbinizi dinleyin. Şimdi çok daha huzurluyum. KİN-NEFRET KAZANANI OLMAYAN BİR OYUN.KİMSEYE FAYDASI OLMAZ.KİMSEYE HUZUR GETİRMEZ.
Bu yük ile neden yaşar ki insan? Diyorla ki; “senin öfken anlık, bir şey oluyor ve vicdan yapıyorsun.” İnsanlar da d iyor ki, amannn Fatma nasl olsa affeder” sonra da üzülüyorsun.
Ölmüyorum ya üzülüyorum)
AFFETMENİN HUZURUNU yaşıyorum 40’lı yaşlar da
“BU DÜNYA NE SANA NE DE BANA KALMAZ!”
Zor zamanlarım da dilimden düşürmediğim DUALARIM var benim.Paylaşmak istedim..:))
YÜCE RABBİM, beni,çocuklarımı ve sevdiklerimi sadece sen koru,sadece senin elini hissetmek istiyorum..Ve biliyorum ki yanımdasın,bana şah damarımdan daha yakınsın.
Bir ayetin sıcaklığı sarıyor içimi. ŞÜKÜRLER olsun YÜCE RABBIM’e
“RABBİM sen bu kulunu biliyorsun,bende senin RAHMAN ve RAHİM olan adını, sabrediyorum ama,, belli ki DUA etmesini bilmiyorum.Kabul edeceğin duaları kalbime ilham et.
Tutulduğum hiçbir ayet yarı yolsa bırakmadı beni, insan terketmezse, terketmiyor RABBİ!
ALLAH (c.c.) KUN FE YEKUN’un sahibidir. O, ol derse olmayacak hiçbir şey yoktur.Acı nereye dokunuyorsa, dualar ve ALLAH’ın amini oraya dokunsun.
Eğer, ALLAH(c.c.) bir duayı etmeyi kısmet etmişse, kabulü beraberindedir.
HER BİRİNİZİN DUALARI VE İSTEKLERİ KABUL OLSUN!. ŞÜKREDİYORUZ VE AFFEDİYORUZ SONRA KOŞULSUZ SEVGİ.. SONRASI TESLİMİYET YÜCE RABBIM’E…unutma ALLAH vermeyeceğini istetmez.
ÇÜNKÜ ALLAH İSTERSE KUŞLAR FİLLERİ YENER AZIZIM!
Fatma ÖNDER

“ALLAH isterse kuşlar filleri yener azizim!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.