BANA MUTLULUĞU ANLATABİLİRMİSİN?

BANA MUTLULUĞU ANLATABILIRMISIN? Herkes için farklıdır mutluluğun tanımı. Mutluluğa giden bir yol yok . En çok istediğiniz nedir sorusuna herkes MUTLULUK diyecektir. Schopenhauer gibi düşünürlere göre mutluluk, "mutsuz olmamak"tır. Bu konu peygamberleri,bilginleri,bilgeleri,bilim adamlarını hep düşündürmüşdür hasta için sağlık,aşık için kavuşmak,altın kafesteki kuş için özgürlüktür mutluluk, mutluluk elımızde olanlara sevınmek , olmayanlara uzulmemektır sevdiklerimizin yüzündeki koca bi tebessümdür,sevmek ve sevilmektir. Kafa tuttuğun olumsuzlukları yendiğinde yaşadığın zaferdir mutluluk. ŞÜKRETMEK bana göre mutluluğun farklı bir ifadesidir. Yaratıcıdan razı olmak ve ondan  gelene razı olmak. hayaller ve istekler peşinde koşmak insanın mutlulugunu ve huzurunu alıp göturuyor. Arkadaşlar ile biraraya geldiğimizde mutemadıyen konuştuğumuz konu.Bu şehir bizi doyumsuz yapıyor,isteklerimiz hiç bitmiyor.MUTLUMUYUZ pekı ? HAYIR! Oysa küçük bi kasabada daha sakin bi hayat, beklentisiz,elinde olanla mutlu olma becerısı..bu zor değil.Yarış halındeyız,arabımızı değiştirelim,evimizi yenileyelim,çocuğumuz en iyi okullarda okusun,yatırım için bi ev hatta bi ev daha alsak nasıl olur?masaj-sauna,eğlence,yemek,tatıl,ev,araba MUTLULUK için yeterli değil. pencere n in kenarında ekmek bekleyen güvercinin içimizde yaşama sevinci hissi yaşatmasıdır mutluluk. Çok fazla hayal ve beklenti içinde olmak MUTLULUĞUN ve HUZURUN düşmanıdır.  HAYAT bize güvendiğimiz dağların genelde karlı olduğunu ,,güvensiz sanılan dağlarda ise şahane çiçekler yetiştiğini öğretti. bunu bilerek yaşamaktır mutluluk,  PEKİ MUTLULUK NERDE BAŞLIYOR? Bana göre kalpte,gözlerde,bakışlarda.İyi niyetli bi söz,tatlı,sevkatle bakan bi çift göz. DUA et,Şükret,umut et, Mutlaka kendine ve ailene bir gün ayır. Duyduğun herşeye inanma. Değişiklikleri kucakla ama asla kendi değerlerini reddetme. Hobilerini keşfet İyi ve dürüstçe bir hayat sür, yaşlandığında ve geçmişi hatırladığında bundan ne kadar mutlu olacağını düşün Her gece başını yastığa koyduğunda vicdanın ile mutlaka hesaplaşmanı yap. En değerli şeyimiz, ailemiz,sağlığımız, işimiz,onurumuz.Kaybedildiğinde kolay kolay telafisi olmayan şeyler. En kıymetli mücevheri görelim. AİLEMİZ,SEVDİKLERİMİZ,DOSTLARIMIZ. BANA MUTLULUĞUN RESMINI YAPABILIRMISIN ? Biz çocukken resimlerimizde bi ev çizerdik evin bacasından duman çıkardı. uçurma yapıp gökyüzüne salardık.Her taraf yeşildi,ağaçlar yaz kış çiçek açardı. Mevsim hep bahardı. BİR ÇOCUĞA KALEM VERSEN İLK ÇİZECEĞİ ŞEYDİ MUTLULUK. SİZ HAYATA ÇOCUK GÖZLERLE BAKTINIZ MI HİÇ? Fatma Önder- 12/12/2014
BANA MUTLULUĞU ANLATABILIRMISIN?
Herkes için farklıdır mutluluğun tanımı.
Mutluluğa giden bir yol yok .
En çok istediğiniz nedir sorusuna herkes MUTLULUK diyecektir.
Schopenhauer gibi düşünürlere göre mutluluk, “mutsuz olmamak”tır.
Bu konu peygamberleri,bilginleri,bilgeleri,bilim adamlarını hep düşündürmüşdür
hasta için sağlık,aşık için kavuşmak,altın kafesteki kuş için özgürlüktür mutluluk,
mutluluk elımızde olanlara sevınmek , olmayanlara uzulmemektır
sevdiklerimizin yüzündeki koca bi tebessümdür,sevmek ve sevilmektir.
Kafa tuttuğun olumsuzlukları yendiğinde yaşadığın zaferdir mutluluk.
ŞÜKRETMEK bana göre mutluluğun farklı bir ifadesidir.
Yaratıcıdan razı olmak ve ondan gelene razı olmak.
hayaller ve istekler peşinde koşmak insanın mutlulugunu ve huzurunu alıp göturuyor.
Arkadaşlar ile biraraya geldiğimizde mutemadıyen konuştuğumuz konu.Bu şehir bizi doyumsuz yapıyor,isteklerimiz hiç bitmiyor.MUTLUMUYUZ pekı ? HAYIR! Oysa küçük bi kasabada daha sakin bi hayat, beklentisiz,elinde olanla mutlu olma becerısı..bu zor değil.Yarış halındeyız,arabımızı değiştirelim,evimizi yenileyelim,çocuğumuz en iyi okullarda okusun,yatırım için bi ev hatta bi ev daha alsak nasıl olur?masaj-sauna,eğlence,yemek,tatıl,ev,araba MUTLULUK için yeterli değil.
pencere n in kenarında ekmek bekleyen güvercinin içimizde yaşama sevinci hissi yaşatmasıdır mutluluk.
Çok fazla hayal ve beklenti içinde olmak MUTLULUĞUN ve HUZURUN düşmanıdır.
HAYAT bize güvendiğimiz dağların genelde karlı olduğunu ,,güvensiz sanılan dağlarda ise şahane çiçekler yetiştiğini öğretti.
bunu bilerek yaşamaktır mutluluk,
PEKİ MUTLULUK NERDE BAŞLIYOR?
Bana göre kalpte,gözlerde,bakışlarda.İyi niyetli bi söz,tatlı,sevkatle bakan bi çift göz.
DUA et,Şükret,umut et,
Mutlaka kendine ve ailene bir gün ayır.
Duyduğun herşeye inanma.
Değişiklikleri kucakla ama asla kendi değerlerini reddetme.
Hobilerini keşfet
İyi ve dürüstçe bir hayat sür, yaşlandığında ve geçmişi hatırladığında bundan ne kadar mutlu olacağını düşün
Her gece başını yastığa koyduğunda vicdanın ile mutlaka hesaplaşmanı yap.
En değerli şeyimiz, ailemiz,sağlığımız, işimiz,onurumuz.Kaybedildiğinde kolay kolay telafisi olmayan şeyler.
En kıymetli mücevheri görelim. AİLEMİZ,SEVDİKLERİMİZ,DOSTLARIMIZ.
BANA MUTLULUĞUN RESMINI YAPABILIRMISIN ?
Biz çocukken resimlerimizde bi ev çizerdik evin bacasından duman çıkardı.
uçurma yapıp gökyüzüne salardık.Her taraf yeşildi,ağaçlar yaz kış çiçek açardı.
Mevsim hep bahardı.
BİR ÇOCUĞA KALEM VERSEN İLK ÇİZECEĞİ ŞEYDİ MUTLULUK.
SİZ HAYATA ÇOCUK GÖZLERLE BAKTINIZ MI HİÇ?
Fatma Önder- 12/12/2014

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.