BENİM ANNEM ARTIK BİR MELEK

Bugün, sana  olan tüm sevgimi ve  duygularımı sözlere döksem,annesini hiç tanıma fırsatı bulmamış çocuk okurda yüreğine sızı düşer diye korkar üzülürüm canım annem. O yüzden sadece ışıklar içinde uyu,,,,, sesini,kokunu,sözlerini,gözlerini özledim,iyi ki iyi ki benim annem olmuşsun diyebiliyorum. Annesini kaybeden,annesini hiç tanıma fırsatı bulamayan, annesiz yarım nefes alanların acı günü,, bu günün anlamı yerine acı çekmeye devam edenler,, Evladını kucağına alamadan yüreği yarım kalan annelerimiz,, hastalığa, şiddete, savaşa, teröre yenik düşerek yüreği yarım kalan annelerimiz,, Kasıtlı olarak evlatlarından töre adı altında ayrı yaşamak zorunda bırakılan annelerimiz,, KADINI pasifleştirmeye çalışanlar, görevinin sadece çocuk doğurmak olarak lanse edenler bilmelisiniz ki toplumun düşmanısınız. Hayata özgüvenli adımlarla basabilen her insanın arkasında ; evladına sevgiyi, özgürlüğü, disiplini ve hayal kumayı öğretebilmiş bir anne var,hepimizin arkasında hayatın her yönünden gelen rüzgarlara önce kendi direnip; bizi de zamanı geldiğinde  nazikçe serbest bırakan  bir kadın var.  ANNELİK, kendinden vazgeçmek, ALLAH’ın en büyük lütfu.. Fatma ÖNDER/2015
Bugün, sana olan tüm sevgimi ve duygularımı sözlere döksem,annesini hiç tanıma fırsatı bulmamış çocuk okurda yüreğine sızı düşer diye korkar üzülürüm canım annem. O yüzden sadece ışıklar içinde uyu,,,,, sesini,kokunu,sözlerini,gözlerini özledim,iyi ki iyi ki benim annem olmuşsun diyebiliyorum.
Annesini kaybeden,annesini hiç tanıma fırsatı bulamayan, annesiz yarım nefes alanların acı günü,, bu günün anlamı yerine acı çekmeye devam edenler,,
Evladını kucağına alamadan yüreği yarım kalan annelerimiz,,
hastalığa, şiddete, savaşa, teröre yenik düşerek yüreği yarım kalan annelerimiz,,
Kasıtlı olarak evlatlarından töre adı altında ayrı yaşamak zorunda bırakılan annelerimiz,,
KADINI pasifleştirmeye çalışanlar, görevinin sadece çocuk doğurmak olarak lanse edenler bilmelisiniz ki toplumun düşmanısınız.
Hayata özgüvenli adımlarla basabilen her insanın arkasında ; evladına sevgiyi, özgürlüğü, disiplini ve hayal kumayı öğretebilmiş bir anne var,hepimizin arkasında hayatın her yönünden gelen rüzgarlara önce kendi direnip; bizi de zamanı geldiğinde nazikçe serbest bırakan bir kadın var.
ANNELİK, kendinden vazgeçmek, ALLAH’ın en büyük lütfu..
Fatma ÖNDER/2015

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.