BİLMEKLE YAPMAK ARASINDAKİ FARKI DÜŞÜNDÜN MÜ HİÇ?

“Dünyayı harekete geçirecek olan önce kendini harekete geçirsin”  Socrates İnsan her zerresinde AŞK fakiriydi.Bulamadığını,bilemediğini,eşya ve HIRS ile doldurup açıklarını kapatmaya çalışırdı.Ömrünü kalabalıklar içinde,gürültüyle geçirirdi.Oysa AŞK’ın bestesi sessizlikte yapılır,kapısıda sadece FAKİRLERE açılırdı. BUGÜN, NE SORDUN KENDİNE, HAYATIN VE KENDİNLE İLGİLİ? Bugün, yaşama amacını düşün. Tam da bugün düşünmenin zamanı. Ve bugün harekete geçmenın önemini farket, yarın geç olabilir. Bi dolu insan Dünya yı sadece SEVGİ ve AŞK ile yaşanılası bir yer haline getirmek için harekete geçti.Sen nerde duruyosun,safhını belirledin mi? Yoksa sadece eleştirmek,yargılamak,burun kıvırmak,,gibi gibi…kafesin içinde ve miniminnacık pencerenden sadece bunlarla meşgul olmayı mı tercih ettin? Hepimiz birbirimizden öğreniyoruz.Çarşamba akşamı ben de Taksım de “Siz hiç evsiz kaldınız mı? Çorbada tuzunuz olsun,,Metin Hara” etkinliğe katıldım.Metin Hara, tanıdığım en yüce gönüllü insan,,yaptıkları,hayalleri,,,kocaman bir ailesi var ve ben de o ailenin bir parçası oldum ki çok onur duydum. Neyse) Bankta yatan bir adamın yanına yaklaşıp bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordum,biraz ürkek ve endişeli bi şekilde.10-15 dk.konuştuktan sonra anladım ki,,meğer ihtiyacım olan şeyler ondaymış.Teşekkürler Kazakistanlı İslam Ali abi..Hangi adını kullanıyorsun dedim..”İSLAM” dedi. Eve geldim;  BİLMEKLE,YAPMAK ARASINDAKİ FARKI DÜŞÜNDÜM ,,Sen bilmekle yapmak arasındaki farkı düşündün mü hiç? Bugün, uyandığın için şükrettin mi? Bugün, ailen ve sevdiklerin için,yaşadıkların ve yaşayamadıklaırn için şükrettin mi? Bugün, seni vareden geçmişine şükrettin mi? BUGÜN; hayallerini gerçekleştirmesi için kimseYi teşvik ettin mi? hırslarını gözden geçirdin mi?  bir dilek diledin mi? hayatında en çok yapmak istediğin şey için adım attın mı? kahkaha attın mi? Bir gülümsemenin bir çok şeyi değiştirebileceğini fark ettin mi? Bugün, hiç tanımadığın birine gülümsedin mi? vicdanın temiz mi? kendini gelecekte nerede görmEk istediğini düşündün mü? Bugün, idolün olan kişinin hayatını oku,,hangi yollardan geçmiş,neler yapmış,neler yaşamış,hangi duraklar var biliyor muyuz?Daha önce bu yolu yürüyen kişiler bize ilham verebilir. BUGÜN, KENDİNİ OLDUĞUN GİBİ KABUL ET. İmkansız deme,, Önemli not!! Siz hiç evsiz kaldınız mı? Çorbada tuzunuz olsun,,Metin Hara Son günler de tüm paylaşımlarımın Metin Hara, insana güven ile ilgili oluğu doğrudur.1 tl katkım olsa bile çok mutlu olurum.. Eleştirmeyin,yargılamayın,yapılan iyilik,güzellik paylaşırlır mı demeyin lütfen.. HEPİMİZ BİRBİRİMİZDEN ÖĞRENİYORUZ..çok yoruldum eleştirelerinizden ama görüyorsunuz ki CANIM NE İSTERSE,CANIMIN İSTEDİĞİ GİBİ YAŞIYORUM VE PAYLAŞIYORUM..değişmiyorum.s) Hadi yarın geç olabilir.. Ben hayatımla ilgili en değerleri şeyleri sokakta yaşayanlardan öğrendim. Sen de çık sokağa..karış ınsanların arasına,burun kıvırma,,,, zihinle bakan kusur görürür, gönülle bakan uyum görür /Metin Hara SEVGİLERİMLE,,, Fatma ÖNDER
“Dünyayı harekete geçirecek olan önce kendini harekete geçirsin” Socrates
İnsan her zerresinde AŞK fakiriydi.Bulamadığını,bilemediğini,eşya ve HIRS ile doldurup açıklarını kapatmaya çalışırdı.Ömrünü kalabalıklar içinde,gürültüyle geçirirdi.Oysa AŞK’ın bestesi sessizlikte yapılır,kapısıda sadece FAKİRLERE açılırdı.
BUGÜN, NE SORDUN KENDİNE, HAYATIN VE KENDİNLE İLGİLİ?
Bugün, yaşama amacını düşün. Tam da bugün düşünmenin zamanı. Ve bugün harekete geçmenın önemini farket, yarın geç olabilir.
Bi dolu insan Dünya yı sadece SEVGİ ve AŞK ile yaşanılası bir yer haline getirmek için harekete geçti.Sen nerde duruyosun,safhını belirledin mi?
Yoksa sadece eleştirmek,yargılamak,burun kıvırmak,,gibi gibi…kafesin içinde ve miniminnacık pencerenden sadece bunlarla meşgul olmayı mı tercih ettin?
Hepimiz birbirimizden öğreniyoruz.Çarşamba akşamı ben de Taksım de “Siz hiç evsiz kaldınız mı? Çorbada tuzunuz olsun,,Metin Hara” etkinliğe katıldım.Metin Hara, tanıdığım en yüce gönüllü insan,,yaptıkları,hayalleri,,,kocaman bir ailesi var ve ben de o ailenin bir parçası oldum ki çok onur duydum.
Neyse) Bankta yatan bir adamın yanına yaklaşıp bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordum,biraz ürkek ve endişeli bi şekilde.10-15 dk.konuştuktan sonra anladım ki,,meğer ihtiyacım olan şeyler ondaymış.Teşekkürler Kazakistanlı İslam Ali abi..Hangi adını kullanıyorsun dedim..”İSLAM” dedi.
Eve geldim;
BİLMEKLE,YAPMAK ARASINDAKİ FARKI DÜŞÜNDÜM ,,Sen bilmekle yapmak arasındaki farkı düşündün mü hiç?
Bugün, uyandığın için şükrettin mi? Bugün, ailen ve sevdiklerin için,yaşadıkların ve yaşayamadıklaırn için şükrettin mi? Bugün, seni vareden geçmişine şükrettin mi?
BUGÜN;
hayallerini gerçekleştirmesi için kimseYi teşvik ettin mi?
hırslarını gözden geçirdin mi?
bir dilek diledin mi?
hayatında en çok yapmak istediğin şey için adım attın mı?
kahkaha attın mi? Bir gülümsemenin bir çok şeyi değiştirebileceğini fark ettin mi? Bugün, hiç tanımadığın birine gülümsedin mi?
vicdanın temiz mi?
kendini gelecekte nerede görmEk istediğini düşündün mü?
Bugün, idolün olan kişinin hayatını oku,,hangi yollardan geçmiş,neler yapmış,neler yaşamış,hangi duraklar var biliyor muyuz?Daha önce bu yolu yürüyen kişiler bize ilham verebilir.
BUGÜN, KENDİNİ OLDUĞUN GİBİ KABUL ET. İmkansız deme,,
Önemli not!!
Siz hiç evsiz kaldınız mı? Çorbada tuzunuz olsun,,Metin Hara
Son günler de tüm paylaşımlarımın Metin Hara, insana güven ile ilgili oluğu doğrudur.1 tl katkım olsa bile çok mutlu olurum..
Eleştirmeyin,yargılamayın,yapılan iyilik,güzellik paylaşırlır mı demeyin lütfen.. HEPİMİZ BİRBİRİMİZDEN ÖĞRENİYORUZ..çok yoruldum eleştirelerinizden ama görüyorsunuz ki CANIM NE İSTERSE,CANIMIN İSTEDİĞİ GİBİ YAŞIYORUM VE PAYLAŞIYORUM..değişmiyorum.s) Hadi yarın geç olabilir..
Ben hayatımla ilgili en değerleri şeyleri sokakta yaşayanlardan öğrendim. Sen de çık sokağa..karış ınsanların arasına,burun kıvırma,,,,
zihinle bakan kusur görürür, gönülle bakan uyum görür /Metin Hara
SEVGİLERİMLE,,,
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.