BU ÜLKENİN ERKEKLERİNİ NASIL BU CEHALETTEN KURTARACAKSINIZ ONU ANLATIN!

  • Dedim ya benim en büyük lanetlerimden biri geçmişi unutmamaktir. Börek açan kadın bakanımız vardı. Hatırladınız mı? O gün söz vermiştim kendime. Artık buralarda bu işlere bulaşmayacağım diye, yine dayanamadım. Gerçi ben börek yapsam ne olacak? 115000 takpçisi olan bloğumda kadınlara; yaşam hakkını, eşitliği, sevmeyi, gücünün farkında olmayı hatırlatıyorum. İki çocuklu bi kadın olarak böyle resimler paylaşıp Altınana özlü sözler yaZıyorum. Ben zaten cehennemliğim yahu! Oysa göstermelik üst baş değiştirip, 5 vakit namaz kılıp arkada her haltı yiyen ama kapı kapalı olunca gizlendiğini zanneden, insan kazıklayan, zinanın dibine vuran, ah alan, çalan, yalan söyleyen, sahtekar, küçük kızlarla sevişmeye niyetlenen, devleti sömüren, herkesin hakkını çalan, binbir türlü oyun oynayan, entrikalara inanan biri olsam yemin ediyorum başta taç olurum. Ama rezilim, paylaştığım resime bak, hem de utanmadan kadın başıma çok konuşuyorum. Kadın bakanımız o zaman talihsiz bi konuşma yapmıştı. Nefesim kesilmişti. O hakkında hiç bir fikrin olmayan ama eşleri, sevgilileri tarafından hunharca katledilen kadınlar var ya;onlar ailelerini ayakta tutmak için, o heriflerden boşanmak yerine, o evlerde dayak yiyip susmayı tercih ettiler. Hep aileler dağılmasın diye. Ama emin ol hepsi senden daha iyi börek yapıyordu.. şimdi soruyorum ; BU ÜLKENİN ERKEKLERİNİ NASIL BU CEHALETTEN KURTARACAKSINIZ ONU ANLATIN! Tanıyanlar bilir hiç bir zaman kışkırtıcı olmadım.. Ben hep anlatacağım, ikna edeceğim.. biz kadınlar her şeyin en iyisini hak ediyoruz.. bi kaç kişinin oturmamış EGO’su yüzünden kendimize zarar veremeyiz. İstediğimizi giyeriz, özgürüz, gezeriz, saati siz belirleyemeSiniz, evleniriz, evlenmeyiZ, çocuk doğururuz, doğurmayız hepsine biz karar veririz.. siz bizim adımıza karar veremezsiniz!!! Ne giyeceğimi ben bilirim. Anladınız mı? Desteklerseniz, saygı duyarız.. kendi gücünün farkında olan tüm kadınlara ve kadınları baş tacı eden, kadına saygı duyan, onurlandıran tüm erkeklere SAYGILARIMLA.. birlikte çok güZeliz… Lütfen çok soru sorun… Devleti yönetenlere, seçtiğiniz lidere..
  • BİZ KADINLAR ÖNCE SAYGIYI HAKEDİYORUZ… Bizi sevmeniz çok önemli değil ama saygı duymalısınz!
  Fatma ÖNDER

“BU ÜLKENİN ERKEKLERİNİ NASIL BU CEHALETTEN KURTARACAKSINIZ ONU ANLATIN!” üzerine 2 yorum

 1. Kadınlar cehaletten kurtulduğunda erkeklerde kurtulacak.. Etrafına bak. Gördüğün her şey kadının eseridir. Ya eli değmiştir ya yüreği.. Yaradan cuzi yaratma gücünü vermiştir size.. Erkeklerde sizin eseriniz.. Saygı istiyorsanız sevgi verin; düzelsin bütün dünya.. 😜

  Cevapla
 2. Aman Tanrım! Sen hiç toplum kurallarına, dayatmalarına boyun eğmediği için öldürülen bir erkek gördün mü? Sen hiç boşanırken suçlanan erkek gördün mü? Sen hiç yürürken gölgenden korktun mu? Sen hiç tacize uğradın mı? Liste çok uzun biliyor musun dostum :))) Kadın-erkek ikili ilişkiler de belki haklı olabilirsin. Anlaşamıyorsan boşanırsın, sessizce. Sen hiç DUL erkek damgasını yedin mi..? Boşandığımı 3 yıl gizledim çalıştığım işyerinden ki rahatsız edilmiyeyim.. İnsanlar rahatsız olmasın diye. Sen bunu çok iyi bilirsin. Boşanmış kadın olmak zaten başlı başına sıkıntıdır. Çok şükür ben hiç sıkıntı çekmedim. Ben KADIN olarak hep saygı gördüm. Fedakarlıklarım çok oldu. Çocuklarımı, ailemi düşündüm. Etrafım da çok acı çeken kadınlar var, hikayeleri uykumu kaçırırdı. HAKLISIN KADIN KADININ DÜŞMANI, KADIN SEVGİSİZ, KADIN HIRSLI, KADIN ENTRIKACI, KADIN PARACI, KADIN Bİ DOLU BİRŞEY OLABİLİR AMA ÖLDÜREMEZSİN, KISITLAYAMAZSIN, İŞKENCE EDEMEZSİN. KARARLARINA TERCİHLERİNE SAYGI DUYMAK ZORUNDASIN. 1 yıl içind eöldüren kadın sayısının 363 olduğu söyleniyor, doğru mu bilmem.. Cehalet dediğin ne anlamadım genelde okumuş kültürlü insanlar şiddete meyilli, aldatan kadınlara bak, metres olan kadınlara bi bak hepsi eğitimli. Neyse konu uzun. görüştüğümüz de yine konumuz oldu. Fikirlerin benim için önemli ama katılmadım düşüncelerine. :))

  Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.