EL-MELİK – gücün saltanatın en yüce sahibi

Ben çok severim ESMA-ÜL HÜSNA ile ALLAH’a ulaşmayı. EL-MELİK, bütün kâinatın, görülen ve görülemeyen bütün âlemlerin tek sahibi ve mutlak sûrette tek hükümdarı. Mülk O'nun, sen de O'nun mülkünün bir parçasısın ve O'nun emrinde çalışıyorsun. Hiçbir şeye sahip olmadığını, her şeyin tek sahibinin O olduğunu gör! Kâinattan ders al, görene, en büyük ders "Yaratılmış şu muhteşem âlemdir!" İbretle bakana çok şey öğretir… O, sana nefesinden üfleyen / O, sana şah damarından daha yakın! Dua ettiğinde, duanı işiten ve cevap veren,,,bu yakınlığı kazananın belini dünya bükebilir mi?  Yaradanım, Sahibim, tut ellerimden Rabbim! Sana layık olayım!  Evet, dünya acılarla, imtihanlarla dolu ve dünya, acılarıyla, imtihanlarıyla da çekilmeye ve yaşanmaya değer ve binlerce kez değer. Değil mi ki, O'na kulluğumuzu ispata , "eyvallah" , "başımla beraber" demeye geldik. Nemrutlaşmasın nefsin! "ben" deme, "benim" deme! DUA YÜCE RABBİM hayatımda başedemediğim,üstesinden gelemediğim,gücümün yetmediği tüm durumların çözümlerini şifasını sana bırakıyorum. Bana onları değiştirmem için güç ver. Bu dünyada her şeyle baş edeceğim diye uğraşma! "Dünya" çok ağırdır, kaldıramazsın! Acıları vardır, yüreğini yakar, sen serinletemezsin! Ölüm var, ayrılık var, bîtap düşürür seni, baş edemezsin! İndir yüklerini omuzlarından ve mülkü sahibine teslim et! O'na bırak, dünyanın cefasını değil; sefasını sür! O Melik'tir, O Hakîm'dir, O Rahîm'dir.  Bütün işler O'na döndürülür! EYLEM Yaşamınızda çözemediğiniz sizi etkileyen en az üç olayı belirleyin ve o durumların şifasına niyet edin. Yazmanın şifasına kendini aç ve yaz..sonra da duanızı tekrar edin. Ben yazmanın şifasını çok sık kullanıyorum ve kendi DUAmı kendim yazyorum.Herkes farklı gider ALLAH’a. Örnek;”RABBİM yaşadığım sıkıntıların selamati sendedir.Beni koruduğunu ve benım yanım da olduğunu biliyorum şükürler olsun. Benım ıcın zor olan senın ıcın kolay olandır sen başedemediğim tum durumlarda işimi kolay kıl. “ gibi. Bazı cümleler alıntıdır ( KURANI KERİM VE  FIKIH)  Not: Mutlaka sizin de hayallerinize,isteklerinize ulaşmak için uyguladığınız,inandığınız ritüelleriniz vardrır.:))) Ben bi hafta EL-MELİK diyorum ve eylem kısmını da yapıyorum)) bana iyi geliyor. Diğer hafta başka neye ihtiyacım varsa. Mesela DAVAnız varsa;  AL-ADL –adaletli olan. DUA nızı siz yazın.. Gibi gibi. )
Ben çok severim ESMA-ÜL HÜSNA ile ALLAH’a ulaşmayı.
EL-MELİK, bütün kâinatın, görülen ve görülemeyen bütün âlemlerin tek sahibi ve mutlak sûrette tek hükümdarı.
Mülk O’nun, sen de O’nun mülkünün bir parçasısın ve O’nun emrinde çalışıyorsun. Hiçbir şeye sahip olmadığını, her şeyin tek sahibinin O olduğunu gör!
Kâinattan ders al, görene, en büyük ders “Yaratılmış şu muhteşem âlemdir!” İbretle bakana çok şey öğretir…
O, sana nefesinden üfleyen / O, sana şah damarından daha yakın!
Dua ettiğinde, duanı işiten ve cevap veren,,,bu yakınlığı kazananın belini dünya bükebilir mi?
Yaradanım, Sahibim, tut ellerimden Rabbim! Sana layık olayım!
Evet, dünya acılarla, imtihanlarla dolu ve dünya, acılarıyla, imtihanlarıyla da çekilmeye ve yaşanmaya değer ve binlerce kez değer.
Değil mi ki, O’na kulluğumuzu ispata , “eyvallah” , “başımla beraber” demeye geldik.
Nemrutlaşmasın nefsin! “ben” deme, “benim” deme!
DUA
YÜCE RABBİM hayatımda başedemediğim,üstesinden gelemediğim,gücümün yetmediği tüm durumların çözümlerini şifasını sana bırakıyorum.
Bana onları değiştirmem için güç ver.
Bu dünyada her şeyle baş edeceğim diye uğraşma! “Dünya” çok ağırdır, kaldıramazsın!
Acıları vardır, yüreğini yakar, sen serinletemezsin!
Ölüm var, ayrılık var, bîtap düşürür seni, baş edemezsin!
İndir yüklerini omuzlarından ve mülkü sahibine teslim et!
O’na bırak, dünyanın cefasını değil; sefasını sür!
O Melik’tir, O Hakîm’dir, O Rahîm’dir.
Bütün işler O’na döndürülür!
EYLEM
Yaşamınızda çözemediğiniz sizi etkileyen en az üç olayı belirleyin ve o durumların şifasına niyet edin.
Yazmanın şifasına kendini aç ve yaz..sonra da duanızı tekrar edin.
Ben yazmanın şifasını çok sık kullanıyorum ve kendi DUAmı kendim yazyorum.Herkes farklı gider ALLAH’a.
Örnek;”RABBİM yaşadığım sıkıntıların selamati sendedir.Beni koruduğunu ve benım yanım da olduğunu biliyorum şükürler olsun.
Benım ıcın zor olan senın ıcın kolay olandır sen başedemediğim tum durumlarda işimi kolay kıl. “ gibi.
Bazı cümleler alıntıdır ( KURANI KERİM VE FIKIH)
Not: Mutlaka sizin de hayallerinize,isteklerinize ulaşmak için uyguladığınız,inandığınız ritüelleriniz vardrır.:)))
Ben bi hafta EL-MELİK diyorum ve eylem kısmını da yapıyorum)) bana iyi geliyor. Diğer hafta başka neye ihtiyacım varsa.
Mesela DAVAnız varsa;
AL-ADL –adaletli olan. DUA nızı siz yazın..
Gibi gibi. )

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.