Gülen Buda:))

GÜLEN BUDA Japonya’da gülen Buda Hote’inin bir öyküsü vardır.Onun tüm öğretisi yalnızca gülüştür. O, bir yerden diğerine,bir Pazar yerinden diğerine giderdi.Pazarın ortasında durup gülmeye başlardı-onun vaazıydı bu. Gülüşü çekici,sirayet ediciydi;gerçekten gülen birinin göbeği gülüşle hoplar,gülüşle çalkalanırdı.Yerde gülerek yuvarlanabilirdi. Bir araya gelen insanlarda gülmeye başlardı ve o zaman yükselen gülüş dalgaları yayılır,tüm köy gülüşe teslim olurdu. İnsanlar, böylesine sevinç,böylesine mutluluk getirdiğinden,Hote’inin köylerine gelmesini beklemeye başladılar. Hiçbir zaman ağzından tek bir sözcük çıkmazdı,hiçbir zaman. Ona Buda’yı sorardınız,gülerdi;aydınlanmayı sorardınız, gülerdi. Gerçeğin ne olduğunu sorardınız,gülerdi. GÜLME onun tek mesajıydı. Bu hikayeyi çok seviyorum,paylaşmak istedim. ALINTI Aynı anda GÜLMEK VE DÜŞÜNMEK imkansız gibi geliyor bana.Ya gülebilir ya da düşünebilirsiniz. Gerçekten güldüğünüz zaman akıl birden ortadan kalkar.Bildiğim kadarıyle gülmek ve dans etmek en iyi en kolay kapıları açabilir. Sabah güne gülerek başladığımızda tüm günümüzün doğası değişiyor bence. Ve Benim inandığım tek bir gerçek var ise o da MUCİZELERİN sen GÜLÜMSEDİĞİN de seni bulacağı. GÜLÜMSEMEK ibadettir..Tüm olumsuzlukları olumluya dönüştürdüğünü düşünüyorum.Gülümsemenin iyileştirici gücü var. Düşünün, karşılaştığınız herkese ve göz göze geldiğiniz herkese minik bi tebessüm.. Nasıl güzel bi DÜNYA olurdu! Başka bi düya mümkün. Siz takmayın RTE gülÜmEseyin,kadın gülmez, gibi gibi direktiflerine.. tek amacı direktif vermek.:)))) Fatma ÖNDER
GÜLEN BUDA
Japonya’da gülen Buda Hote’inin bir öyküsü vardır.Onun tüm öğretisi yalnızca gülüştür.
O, bir yerden diğerine,bir Pazar yerinden diğerine giderdi.Pazarın ortasında durup gülmeye başlardı-onun vaazıydı bu.
Gülüşü çekici,sirayet ediciydi;gerçekten gülen birinin göbeği gülüşle hoplar,gülüşle çalkalanırdı.Yerde gülerek yuvarlanabilirdi.
Bir araya gelen insanlarda gülmeye başlardı ve o zaman yükselen gülüş dalgaları yayılır,tüm köy gülüşe teslim olurdu.
İnsanlar, böylesine sevinç,böylesine mutluluk getirdiğinden,Hote’inin köylerine gelmesini beklemeye başladılar.
Hiçbir zaman ağzından tek bir sözcük çıkmazdı,hiçbir zaman. Ona Buda’yı sorardınız,gülerdi;aydınlanmayı sorardınız, gülerdi.
Gerçeğin ne olduğunu sorardınız,gülerdi. GÜLME onun tek mesajıydı.
Bu hikayeyi çok seviyorum,paylaşmak istedim.
ALINTI
Aynı anda GÜLMEK VE DÜŞÜNMEK imkansız gibi geliyor bana.Ya gülebilir ya da düşünebilirsiniz.
Gerçekten güldüğünüz zaman akıl birden ortadan kalkar.Bildiğim kadarıyle gülmek ve dans etmek en iyi en kolay kapıları açabilir.
Sabah güne gülerek başladığımızda tüm günümüzün doğası değişiyor bence.
Ve Benim inandığım tek bir gerçek var ise o da MUCİZELERİN sen GÜLÜMSEDİĞİN de seni bulacağı.
GÜLÜMSEMEK ibadettir..Tüm olumsuzlukları olumluya dönüştürdüğünü düşünüyorum.Gülümsemenin iyileştirici gücü var.
Düşünün, karşılaştığınız herkese ve göz göze geldiğiniz herkese minik bi tebessüm.. Nasıl güzel bi DÜNYA olurdu!
Başka bi düya mümkün. Siz takmayın RTE gülÜmEseyin,kadın gülmez, gibi gibi direktiflerine.. tek amacı direktif vermek.:))))
Fatma ÖNDER

foto.:KAMBOÇYA /

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.