Herşeyi geride bırakıp, tanımadığım bir kentte kaybolmak istiyorum.

Herşeyi geride bırakıp, tanımadığım bir kentte kaybolmak istiyorum. Daha önce 4 çocuk ile yaşları;8-10-13-15 kaybolmuşluğum var. Paris de, IBIZA otel aradık gecenin 2sine kadar. Meğer bi dolu IBIZA OTEL varmış paris de…o günkü korkuyu hatırladıkça hala soğuk terler dökerim.Deli cesareti var ben de bu kesin Kolay kolay pes etmem,vazgeçmem sanırım zor olanı seviyorum..DUBAİ de kayboldum alışveriş merkezin de.. giriş yaptığın kapıdan çıkış yapamıyormuşsun ve çıkış kapısını benim bulmam mümkün değildi.1-2 saat uğraştan sonra ALLAH yardım etti çıkışı buldum. Gece 12 herkes otele döndü ben kaldım. Taksiye oteli tarıf edene kadar tüm bildiklerimi unuttum korkudan kekeme oldum Ben yine de seviyorum kaybolmayı. Kaybolmak; mutlaka bir çıkış yolu var,unutma mesajı veriyor.Sen istersen ve inanırsan çözüm sende.. Hayatta tek başınasın ve yolunu sen bulacaksın mesajı…Hayatın içinde farkında olmadan bi dolu kaybolmuşluğumuz yok mu zaten? Farkında değiliz, kayboluyoruz,tükeniyoruz,insanları anlamaya çalıştıkça batıyoruz, yıpranıyoruz..kaybolup gidiyoruz işte! Bi dolu kaybolmuşluğum var fakat Paris ve DUBAi de hakikaten korkudan kalbımın durması an meselesıydı…Kayboldukça yolumuzu bulma konusunda ustalaşıyoruz kanaatindeyim…)) nasıl ki düştükçe kimsenin desteği olmadan kalkmayı öğrenip yolumuza koşarak devam edebiliyorsak.. düşmek,kaybolmak güzel) Fatma ÖNDER Bu günlerde herkes gitmek istiyor Bir baska ülkeye, daglara, uzaklara... Hayatindan memnun olan yok. Öyle "yanina almak istedigi üç sey" falan yok. Bir kendisi Bu yeter zaten.  is, Güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile, Güvende olma dugusu... "Sirtinda yumurta küfesi olmak" diye bir deyim vardir; Evet, sirtimizda yumurta küfesi var hepimizin Kendi imalatimiz küfeler.  Sabah 9, aksam 18 Sonra baska mecburiyetler Sikisip kaldik. Sirf yeme, içme, barinmanin bedeli Bu kadar agir olmamali. Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz. Bir ömür karsiligi, bir ömür yani. Ne saçma... Alıntı
Herşeyi geride bırakıp, tanımadığım bir kentte kaybolmak istiyorum.
Daha önce 4 çocuk ile yaşları;8-10-13-15 kaybolmuşluğum var. Paris de, IBIZA otel aradık gecenin 2sine kadar. Meğer bi dolu IBIZA OTEL varmış paris de…o günkü korkuyu hatırladıkça hala soğuk terler dökerim.Deli cesareti var ben de bu kesin Kolay kolay pes etmem,vazgeçmem sanırım zor olanı seviyorum..DUBAİ de kayboldum alışveriş merkezin de.. giriş yaptığın kapıdan çıkış yapamıyormuşsun ve çıkış kapısını benim bulmam mümkün değildi.1-2 saat uğraştan sonra ALLAH yardım etti çıkışı buldum. Gece 12 herkes otele döndü ben kaldım. Taksiye oteli tarıf edene kadar tüm bildiklerimi unuttum korkudan kekeme oldum Ben yine de seviyorum kaybolmayı.
Kaybolmak; mutlaka bir çıkış yolu var,unutma mesajı veriyor.Sen istersen ve inanırsan çözüm sende.. Hayatta tek başınasın ve yolunu sen bulacaksın mesajı…Hayatın içinde farkında olmadan bi dolu kaybolmuşluğumuz yok mu zaten? Farkında değiliz, kayboluyoruz,tükeniyoruz,insanları anlamaya çalıştıkça batıyoruz, yıpranıyoruz..kaybolup gidiyoruz işte!
Bi dolu kaybolmuşluğum var fakat Paris ve DUBAi de hakikaten korkudan kalbımın durması an meselesıydı…Kayboldukça yolumuzu bulma konusunda ustalaşıyoruz kanaatindeyim…)) nasıl ki düştükçe kimsenin desteği olmadan kalkmayı öğrenip yolumuza koşarak devam edebiliyorsak.. düşmek,kaybolmak güzel)
Fatma ÖNDER
Bu günlerde herkes gitmek istiyor
Bir baska ülkeye, daglara, uzaklara…
Hayatindan memnun olan yok.
Öyle “yanina almak istedigi üç sey” falan yok.
Bir kendisi
Bu yeter zaten.
is, Güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile,
Güvende olma dugusu…
“Sirtinda yumurta küfesi olmak” diye bir deyim vardir;
Evet, sirtimizda yumurta küfesi var hepimizin
Kendi imalatimiz küfeler.
Sabah 9, aksam 18
Sonra baska mecburiyetler
Sikisip kaldik.
Sirf yeme, içme, barinmanin bedeli
Bu kadar agir olmamali.
Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz.
Bir ömür karsiligi, bir ömür yani.
Ne saçma…
Alıntı

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.