Kendin ol:))

17 yaşımda kendimi verdiğim sözü her defasında hatırlarım.Ben galip gelmeliyimdim hayata. Yaşamı hakem kararına bırakıp hükmen yenılmeyecektım.Kendim gibi olmayı ve yaşamayı öğrenecektim. Farklı farklı kimliklerde dolaşan insanlara üzüldüğüm için mi acaba hep KENDİM gibi olma derdim varmış benım…J Yapay,sahte,duyguların donuk olduğu,gülümsemenın solmuş,başkalarının kuklası gibi elin kolun bağlı.Bana göre hiç değil. MUCIZELERE inandım eveT çok inandım ama mucizelerin sen elini kolunu bağlayıp , mücadele vermeden geldiğine hiç inanmadım belki o yüzden hep mücadele ettim,bıkmadan,yılmadan,ınanarak ve zaferi hayal ederek. Yenildigiğim oldu elbette ama cesaretimi hiç kaybetmedim.Ben yoluma aynı şevk ve heyecanla devam ettim. HAYALLERİME sıkı sıkı tutundum .Ben bir HAYALPERESTİMJ) İyi ki öyle yapmışım.Hayal ettiğimi yaşıyorum, çocuklarıma bol bol hayal kurun diyorum, hatta abartıp oyun oynuyoruz, çok keyıflı. “Hayallerinize ve kendınıze ınanın ki mucızeler ınandıgınızda sızı bulacak,cesaret ve azımle,dürüst bi şekilde yol aldığınızda sızı bulacak” diyorum..Sakın olaki kendi mutluluğunuz için başkalarının mutsuzluğuna vesıle olmaYIN!! Olmazsa olmaz kural bu.Hak yolun da,.. Suya düşen hayallerin değil,göğe yükselen hayallerin olsun..hayallerim vardı büyüktü,amaçlarım vardı güçlüydü,hedeflerim vardı NETTİ! Bi yaştan sonra hedef belırlemıyosun SU AKAR YOLUNU BULUR, AKIŞTA KALARAK,HAYAT NE SUNARSA SEVGI ILE KARSILAYARAK YOL’A DEVAM EDEREK. Kendını ya ımha ya da inşa edeceksın kara senın. KURBAN ROLUNDEN CIK.Kendin olmak için gönderildiğin bu dünya da SEN” sen “olamıyorsan vay halıne!  BU HAYAT DEDİĞİN İNSANA NE ÇOK ÖĞRETİYORJ Yıllar sonra öğrendim ki; Bağırıp çağırmaya gerek yok! Sesini duymak isteyene bir fısıltın yeter. Farid Farjad.  Fatma ÖNDER.
17 yaşımda kendimi verdiğim sözü her defasında hatırlarım.Ben galip gelmeliyimdim hayata. Yaşamı hakem kararına bırakıp hükmen yenılmeyecektım.Kendim gibi olmayı ve yaşamayı öğrenecektim.
Farklı farklı kimliklerde dolaşan insanlara üzüldüğüm için mi acaba hep KENDİM gibi olma derdim varmış benım…J
Yapay,sahte,duyguların donuk olduğu,gülümsemenın solmuş,başkalarının kuklası gibi elin kolun bağlı.Bana göre hiç değil.
MUCIZELERE inandım eveT çok inandım ama mucizelerin sen elini kolunu bağlayıp , mücadele vermeden geldiğine hiç inanmadım belki o yüzden hep mücadele ettim,bıkmadan,yılmadan,ınanarak ve zaferi hayal ederek.
Yenildigiğim oldu elbette ama cesaretimi hiç kaybetmedim.Ben yoluma aynı şevk ve heyecanla devam ettim.
HAYALLERİME sıkı sıkı tutundum .Ben bir HAYALPERESTİMJ) İyi ki öyle yapmışım.Hayal ettiğimi yaşıyorum, çocuklarıma bol bol hayal kurun diyorum, hatta abartıp oyun oynuyoruz, çok keyıflı.
“Hayallerinize ve kendınıze ınanın ki mucızeler ınandıgınızda sızı bulacak,cesaret ve azımle,dürüst bi şekilde yol aldığınızda sızı bulacak” diyorum..Sakın olaki kendi mutluluğunuz için başkalarının mutsuzluğuna vesıle olmaYIN!! Olmazsa olmaz kural bu.Hak yolun da,..
Suya düşen hayallerin değil,göğe yükselen hayallerin olsun..hayallerim vardı büyüktü,amaçlarım vardı güçlüydü,hedeflerim vardı NETTİ! Bi yaştan sonra hedef belırlemıyosun SU AKAR YOLUNU BULUR, AKIŞTA KALARAK,HAYAT NE SUNARSA SEVGI ILE KARSILAYARAK YOL’A DEVAM EDEREK.
Kendını ya ımha ya da inşa edeceksın kara senın. KURBAN ROLUNDEN CIK.Kendin olmak için gönderildiğin bu dünya da SEN” sen “olamıyorsan vay halıne!
BU HAYAT DEDİĞİN İNSANA NE ÇOK ÖĞRETİYORJ
Yıllar sonra öğrendim ki;
Bağırıp çağırmaya gerek yok!
Sesini duymak isteyene bir fısıltın yeter. Farid Farjad.
Fatma ÖNDER.

“Kendin ol:))” üzerine 2 yorum

 1. Elinize yüreğinize sağlık…
  Toplumun insanlara biçtiği roller vardır. Herkes yaşamı boyunca bu rolü oynamaya çalışır, kendini unutur.
  İçtenlikle katılıyorum.

  İnsan kendi olmalı !

  Cevapla
  • yorumunuz beni mutlu etti.Teşekkür ederim.Sanırım sorun “kendin olmakta”..Maskeler ile dolaşan insanlar,kendinden vazgeçenler,, bizleri yorduğu kadar onları da yoruyordur..HAYAT’IN kendısı zor.. olduğun gıbı,oldugun kadar,,,:))) tekrar beni takip etmenız yazılaırmız okumanız benı mutlu ettii..

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.