MEVLANA,

ALLAH DİLEMEDİKÇE, SiZ DİLEYEMEZSİNİZ (Tekvir/81:29) Karşına çıkakacaklar üzmesin seni, onlar imtihanındır,sabırla verebilirsin, o’dur en yakın yardımcın,çok şanslıyız ki bizi bu kocaman dünya da koruyan bi güç var. Bendeki en büyük AŞK, herşeyden önce Yüce RABBİM’e duyulan  aşk.Eğer aşkın her şeyden önce o’na ise O’ndan gelen her ne olursa olsun teslim olmaz mısın?O’nun aşkıdır bizi hayata bağlayan,mucizeleriyle içimizi titreten,dünyamızı aydınlatan ve O’nun aşkıdır sabrı veren,gerçek hzuru yaşatan,sorgusuz sualsız teslim oldurtan… Dilsizleri duyan,kimseyi çaresiz bırakmayan YÜCE RABBİM. DUA mucizelerin aracıdır, dua ile sevgi alınır,mucizelerle sevgi gösterılır.DUA sadece bize cevap getirmez, bize huzur verır. “O’nun ilmi dışında, bir yaprak bile düşmez.”  Bugün “çok büyük sıkıntılarımvar” demek yerine “ALLAH çok büyük ve benimle” diyelim.. Fatma ÖNDER
ALLAH DİLEMEDİKÇE, SiZ DİLEYEMEZSİNİZ (Tekvir/81:29)
Karşına çıkakacaklar üzmesin seni, onlar imtihanındır,sabırla verebilirsin, o’dur en yakın yardımcın,çok şanslıyız ki bizi bu kocaman dünya da koruyan bi güç var.
Bendeki en büyük AŞK, herşeyden önce Yüce RABBİM’e duyulan aşk.Eğer aşkın her şeyden önce o’na ise O’ndan gelen her ne olursa olsun teslim olmaz mısın?O’nun aşkıdır bizi hayata bağlayan,mucizeleriyle içimizi titreten,dünyamızı aydınlatan ve O’nun aşkıdır sabrı veren,gerçek hzuru yaşatan,sorgusuz sualsız teslim oldurtan… Dilsizleri duyan,kimseyi çaresiz bırakmayan YÜCE RABBİM.
DUA mucizelerin aracıdır, dua ile sevgi alınır,mucizelerle sevgi gösterılır.DUA sadece bize cevap getirmez, bize huzur verır.
“O’nun ilmi dışında, bir yaprak bile düşmez.” Bugün “çok büyük sıkıntılarımvar” demek yerine “ALLAH çok büyük ve benimle” diyelim..
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.