UZAK KALMAK İYİDİR.

UZAK KALMAK İYİDİR. Uzak Ülkeler çekmeli seni,  Tanımadığın insanlar,,, Bütün kitapları okumak, Bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın. ( Ataol Behramoğlu) Bana deseler ki; Fatma, kendini bir iki kelime ile  anlatabilir misin? Sanırım yukarıdaki mısralar beni NET anlatıyor… GİT,DÖN,GİT,DÖN… Olaylar peş peşe boğazını sıkmak için sıraya girdiğinde UZAK KALMAK iyi gelir. Herşey karışıp karman-çorman olduğunda,canın konuşmak- kimselerle görüşmek istemediğin de,huysuzlaştığın da ve döküp yıktığında uzaklaşmak iyidir.. Benim gibi arkaya bakmaktan nefret ediyorsanız kesin uzaklaşmalısınız.Kızgınlıkları,hüzünleri,kırgınlıkları,vefasızlıkları,kandırılmayı süzersiniz. Başka topraklarda yıkanır arınırsınız. KAÇMAK değil belki ama KAÇAR gibi yapmak iyidir)) Bildiğim en güzel şey KAÇAR gibi yapmak UZAĞA EN UZAĞA gitmek. Kendi kendine yetebilen, mutlu olmak için milyonlarca nedeni olan BEN sadece ve sadece etrafımdaki insanların  beni süründürmesine bazen izin veriyorum.ÖĞRENMEK,DERS almak için. Öğreniyorum … İyi gelir insana bazen yaşam düzeninden uzak kalmak…Belki de bu nedenle tatili,bir yerlere gitmeyi severiz.İyi geldiği için… AFFETMEK,ANLAMAK,EMPATİ YAPMAK daha  kolaydır uzaklarda.  İyidir gitmek de…Birde dönüşü vardır…”KEŞKE DÖNMESEYDİM” diyorsanız,o gidiş size iyi gelmiş demektir. GÖNLÜNÜZ EN ÇOK NEYE İHTİYAÇ DUYUYORSA ONA AÇILSIN TÜM KAPILAR ,,,SEVGİYLE KALIN. BAYRAMINIZI ERKEN KUTLYORUM ZİRA GİTTİĞİM ÜLKELER DE internet durumlarını bilemiyorum)) GÖZÜNÜZÜ KAPATTIĞINIZDA NEYİ HAYAL EDİYOR VE İSTİYORSANIZ YÜCE RABBİM HAYALİNİZ VE İSTEKLERİNİZİN EN ENN GÜZELİNİ YAŞATSIN. YÜCE RABBİMIN ELİ ÜZERİNİZDE OLSUN.SADECE SEVGİ VE BOLLUK AKSIN ÜZERİNİZE. İYİ BAYRAMLAR…İYİ BAYRAMLAR… Fatma ÖNDER
UZAK KALMAK İYİDİR.
Uzak Ülkeler çekmeli seni,
Tanımadığın insanlar,,,
Bütün kitapları okumak,
Bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın.
( Ataol Behramoğlu)
Bana deseler ki;
Fatma, kendini bir iki kelime ile anlatabilir misin?
Sanırım yukarıdaki mısralar beni NET anlatıyor…
GİT,DÖN,GİT,DÖN…
Olaylar peş peşe boğazını sıkmak için sıraya girdiğinde UZAK KALMAK iyi gelir.
Herşey karışıp karman-çorman olduğunda,canın konuşmak- kimselerle görüşmek istemediğin de,huysuzlaştığın da ve döküp yıktığında uzaklaşmak iyidir..
Benim gibi arkaya bakmaktan nefret ediyorsanız kesin uzaklaşmalısınız.Kızgınlıkları,hüzünleri,kırgınlıkları,vefasızlıkları,kandırılmayı süzersiniz.
Başka topraklarda yıkanır arınırsınız.
KAÇMAK değil belki ama KAÇAR gibi yapmak iyidir)) Bildiğim en güzel şey KAÇAR gibi yapmak UZAĞA EN UZAĞA gitmek.
Kendi kendine yetebilen, mutlu olmak için milyonlarca nedeni olan BEN sadece ve sadece etrafımdaki insanların beni süründürmesine bazen izin veriyorum.ÖĞRENMEK,DERS almak için.
Öğreniyorum …
İyi gelir insana bazen yaşam düzeninden uzak kalmak…Belki de bu nedenle tatili,bir yerlere gitmeyi severiz.İyi geldiği için…
AFFETMEK,ANLAMAK,EMPATİ YAPMAK daha kolaydır uzaklarda.
İyidir gitmek de…Birde dönüşü vardır…”KEŞKE DÖNMESEYDİM” diyorsanız,o gidiş size iyi gelmiş demektir.
GÖNLÜNÜZ EN ÇOK NEYE İHTİYAÇ DUYUYORSA ONA AÇILSIN TÜM KAPILAR ,,,SEVGİYLE KALIN.
BAYRAMINIZI ERKEN KUTLYORUM ZİRA GİTTİĞİM ÜLKELER DE internet durumlarını bilemiyorum))
GÖZÜNÜZÜ KAPATTIĞINIZDA NEYİ HAYAL EDİYOR VE İSTİYORSANIZ YÜCE RABBİM HAYALİNİZ VE İSTEKLERİNİZİN EN ENN GÜZELİNİ YAŞATSIN.
YÜCE RABBİMIN ELİ ÜZERİNİZDE OLSUN.SADECE SEVGİ VE BOLLUK AKSIN ÜZERİNİZE.
İYİ BAYRAMLAR…İYİ BAYRAMLAR…
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.