YENİ YIL,,

Yeni yıl kutlamayı sevmiyorum. Hayatınızda en sevdiklerinizi kaybetmişseniz eğer ve en güzel anılarınızın sahıbıyse kaybedılen hiç bi özel gün kutlamak sizi mutlu etmeyecektir.Bayramlar da dahil özel günler hep işkence olur. Çocuklarınız varsa onlara bunu anlatamazsınız, bencillik olur, kaybı siz yaşamıssınız onların özel anları yaşama istekleriini ellerinden alamazsınız.Buna iizin vermiyorlar da zaten.
  
Yeni yıla girmek hepimiz için farklı anlamlar taşıyabilir. Benim için yeni yıl, çocukluğumda ki yeni yıl; koskoca bi çam dalı  kesilir ve bi saksıya dikilir, sonra mısır patlatılır ve yapıştırıcı ile bi güzel süslenir çam.Canım annemin, ışıklar için de uyusun bizi mutlu etmek için yaşattığı güzellikler saymakla bitmez. En güzel yiyeceklerin hazırlandığı, 4 kardeşin sevdiği ve herkesin damak tadına göre hazırlıkların yapıldığı, unutulmaz şahane gün demekti.Gece 12 de dansoz beklenırdı bız nıye beklıyorsak, oyunlar oynanırdı ve ılla komsular gelırdı.Bayramlar ve yenı yıl bızım evde çok ozel kutlanırdı. Annemin mutlaka surprızı olurdu. Yokluk için de bızı mutlu edecek bişeyler mutlaka bulurdu.Hadi şimdi tüm anıları,yaşanmışlıkları unutup yeni yıl kutla.
Yeni yıl çocukluğum demek,anılarım demek , annem demek, anneannem demek, eniştem demek..(en sevdiklerim di) Eskisi kadar büyülü değil. ama çocuklarım da yetişkin oldukların da güzel hatırlasın istiyorum yeni yılı..
Yarın Babam geliyor, evin en büyüğü ben olduğum için,bizim ev de,  tüm aile güzel bi sofrada toplanıp yemek yıyeceğiz.
 
Oğluma göre yeni yıl,  tüm bu polemikler,inançtan,dinden ayrımdan çok uzak.Şaşırıyor çocuk. Dünyaya şaşırıyor, insanlara şaşırıyor, inancı nerde aradıklarına şaşırıyor benim oğlum herşeye şaşırıyor ve işin içinden çıkamıyor. çam ağacı süslemedik ama süslediğimiz yıllar oldu.
Bize göre yeni yıl, ailece güzel bir sofrada oturmak saatler 12’yi gecince en sevdiklerimize sarılıp yeni yılı çoşkuyla karşılamak.Umut dolu bi yıl, yeni bir yıl , Çocuklar için çoşku . Eve yeni yıl havası vermek, yılbaşı sofrasında yemek yemek, çocukluğumuzdan kalan güzel bi heyecan bunu çocuklarım da yaşamak istiyor.
 
Yeni yıl sofrasının olmazsa olmazı, kabak tatlısı, tavuk, su böreği, keşkek,,,,
patlamış mısır,kestane ve meyve.
 
UMUT DOLU, YENİ BİR YIL OLSUN ,, HAYATIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ YAŞAYACAĞINIZ BİR YIL OLSUN. SEVDİKLERİNİZLE SINANMADIĞINIZ, KAYIPLARINIZIN OLMADIĞI  BİR YIL OLSUN.  
RABBİMİN ELİ HEP ÜZERİNİZDE OLSUN SİZİ VE SEVDİKLERİNİZİ KORUSUN.BU LİSTE UZAR GİDER…
HAKSIZLIĞA MARUZ KALMADIĞINIZ MADDİ MANEVİ GÜZELLİKLER YAŞAYACAĞINIZ BİR YIL OLSUN.. SEVİN,SEVİLİN,DEĞER VERİN,DEĞER GÖRÜN,
BEN SAĞLIKTAN SONRA YAŞAMA SEVİNCİMİZİ RABBİM ALMASIN DIYE DUA EDERIM. YAŞAMA SEVİNCİNİZİ RABBİM ALMASIN.
 
Fatma ÖNDER
 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.