YORULDUM

YORULDUM!

Çalışmaktan hiç şikayet etmedim,(köy de çocuklar 8-9 yaşın  da başlar çalışmaya) kendimi bildim bileli çalışıyorum ,dahası seviyorum da,diyeceğim o ki; ben ayaklarımın üzerinde durucam diye eşşekler gibi çalışırken, adamlar bunca yolsuzluğa,yüzsüzlüğe rağmen pişkinlikle devam ediyor ve benim kahrolmaya bile vaktim yok!!!Oysa yazacaklarım uzun,HAYAT kısa,,, HAYAT zor..Emekli olup hala çalışmaya devam eden yüzlerce insan var benim gibi.Neden? Çünkü ; o kadar uzun ki yazacaklarım…herkesin bir nedeni var! Bu sistemi -,düzeni,HIRSIZLIĞI,YALANI,TALANI,SAHTELİĞİ,VİCDANSIZLIĞI  savunanları anlayamıyorum ben.Anlamadığım o kadar çok şey varken,düşünemiyorum. Ve ben gundemden, siyasetten, yalanlardan, entrikalardan, yuzsuzluklerden, piskinliklerden, ahlaksizliktan, vicdansizliktan, dahasi bu kadar yorulmusken, bunlarla surekli burun buruna kalmaktan, okumaktan, yazmaktan, gerilmekten yoruldum..Yazık!!

acaba diyorum; TV zaten izlemiyorum, facebook ve twitter i kapatsam, okumasam, yazmasam, haberdar olmasam.. bu toplumsal körlük, cehalet ve yozlasmadan nasibimi almadan, daha az bilip, daha cok mutlu olabilir miyim umursamadan.. ve yarını dusunmeden, bu akıl tutulmasından olabildigince uzak kalarak.. zira, asagılık bi yönetim altındayız, canım acıyor,her gün kanayan bi yaram var,içinde bulundugumuz durum, tehlikeli bir pişkinlik.Bu saatten sonra konusulanlar korkunç..bugun karsı karsıya kaldıgımız,  intikamcı bir kibir var.yoruldum, çok hem de!

Sana,bana,ona ve herkese  en cok yakisacak olan vicdanındir! Üzerinde ki lanet olası etiketi çıkar,VİCDANINI giy ki VİCDAN BU GÜNLERDE EN ÇOK İHTİYACIMIZ OLAN..VE ADALET!! Sen,ben,o ,bu,,

Fatma ÖNDER/2015

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.