Yüzleşmeye hazır mısın? :)

İnsanın kendinle  yüzleşmesi ağır ve acımasız geliyor bana.Yüzleşme olumsuz ve tek yönlü, içeriği geçmişe dair suçlamalarla dolu)) Katıldığım kişisel eğitimlerin çocuğunda, geçmişle ya da olaylarla yüzleşmen gerektiği iddia ediliyordu. Bu bana sürekli olumsuz olayları hatırlatıyordu ve keyfimi kaçırıyordu. Peki hiç mi MUTLU anım yoktu? Elbette vardı, hem de çok, eğer yüzleşme yaşarsam keşkelerle dolu hayatım olacaktı. KendiMle karşılaşmayı kabul ettim, acısıyla,tatlısıyla,yaşamın her anını derinden görmeyi,kendimle barış içinde olamayı,kendimi sevmeyi,tebessüm edersem hayatında bana tebessüm edeceğini öğrendim. Esasında yaşım ilerledikçe anladım kı ; o istemeden yaptığım monologları karma karışık hale ben getiriyorum. Bir yanım GİT diyor, öbür yanım GİTME bir yanım KABUL ET İYİ OLACAK diyor, diğer yanım SAKIN HA KABUL ETME SANA GÖRE DEĞİL diye diyee aklımı karıştırıp zihnimi bulandırdığım doğru. Kimler damga vurdu anılarına? Bana değer katan anılarıma,büyük yüreklere,farkında olmadan hayatımı güzelleştiren ve bir üst sınıfa geçmeme vesile olanlara sonsuz sevgilerimi gönderiyorum)minnettarım size. Yüreğimi sonuna kadar açtım, teslim oldum YÜCE RABBIM’e,şükrediyorum,gülümsüyorum.Biliyorum ki hüzünlü vedalar,gülümseten başlangıçlara gebedir. Sevdası büyük insan bulmak zor,gözleri parlayan,gülümsemesi ve gülmesi bol,çözüm odaklı,ağlak olmayan,kendini acındırmayan,sömürü yapmayanları bulmak zor. Sevdalanmak, aşık olmak zor! Sömürerek bir ilişkini var olacağını sanmak,kalın ya da ince hesaplar yapmak yerine YÜREĞİNİ Kkat ilişkiye.Paranı,ünvanını,mal varlığını kullanma!! Sürtüşme,didişme,kırkışma,çatışmanın olduğu yerde HUZUR ve sevgı olmaz. GÜVEN ŞART.Sahte yüzler, sahte benlıkler… Aman neyse İLİŞKİ GURUSU değilim ya))) Detaylarda boğulmamaya,kompleklere kapılmamaya,eksıklerıne takılmamaya,kendını ihmal etmemeye,seni mutsuz eden tutum ve davranışlarına VEDA etmeye hazır mısın? )  Alışkanlıklarını değiştir..kahve yerine ÇAY İÇ MESELA,BAŞINI YERDEN GÖKYÜZÜNE KALDIRIP BULUTLARI SEYRET,    BULUTLAR,, en sevdiğim.Ben artık bir kuşum,rüzgar gibi esiyorum. Yeryuzunun bılgısı gokyuzunden gelır… .BAĞIRA,ÇAĞIRA ŞARKI SÖYLE,DANS ET,ÇILGINLIK YAP, KALBINI ASK’sız ve UMUTSUZ BIRAKMA) SEVGİLERİMLEEE….:))) FATMA ÖNDER
İnsanın kendinle yüzleşmesi ağır ve acımasız geliyor bana.Yüzleşme olumsuz ve tek yönlü, içeriği geçmişe dair suçlamalarla dolu))
Katıldığım kişisel eğitimlerin çocuğunda, geçmişle ya da olaylarla yüzleşmen gerektiği iddia ediliyordu.
Bu bana sürekli olumsuz olayları hatırlatıyordu ve keyfimi kaçırıyordu.
Peki hiç mi MUTLU anım yoktu? Elbette vardı, hem de çok, eğer yüzleşme yaşarsam keşkelerle dolu hayatım olacaktı.
KendiMle karşılaşmayı kabul ettim, acısıyla,tatlısıyla,yaşamın her anını derinden görmeyi,kendimle barış içinde olamayı,kendimi sevmeyi,tebessüm edersem hayatında bana tebessüm edeceğini öğrendim.
Esasında yaşım ilerledikçe anladım kı ; o istemeden yaptığım monologları karma karışık hale ben getiriyorum. Bir yanım GİT diyor, öbür yanım GİTME bir yanım KABUL ET İYİ OLACAK diyor, diğer yanım SAKIN HA KABUL ETME SANA GÖRE DEĞİL diye diyee aklımı karıştırıp zihnimi bulandırdığım doğru.
Kimler damga vurdu anılarına? Bana değer katan anılarıma,büyük yüreklere,farkında olmadan hayatımı güzelleştiren ve bir üst sınıfa geçmeme vesile olanlara sonsuz sevgilerimi gönderiyorum)minnettarım size.
Yüreğimi sonuna kadar açtım, teslim oldum YÜCE RABBIM’e,şükrediyorum,gülümsüyorum.Biliyorum ki hüzünlü vedalar,gülümseten başlangıçlara gebedir.
Sevdası büyük insan bulmak zor,gözleri parlayan,gülümsemesi ve gülmesi bol,çözüm odaklı,ağlak olmayan,kendini acındırmayan,sömürü yapmayanları bulmak zor. Sevdalanmak, aşık olmak zor!
Sömürerek bir ilişkini var olacağını sanmak,kalın ya da ince hesaplar yapmak yerine YÜREĞİNİ Kkat ilişkiye.Paranı,ünvanını,mal varlığını kullanma!! Sürtüşme,didişme,kırkışma,çatışmanın olduğu yerde HUZUR ve sevgı olmaz. GÜVEN ŞART.Sahte yüzler, sahte benlıkler…
Aman neyse İLİŞKİ GURUSU değilim ya)))
Detaylarda boğulmamaya,kompleklere kapılmamaya,eksıklerıne takılmamaya,kendını ihmal etmemeye,seni mutsuz eden tutum ve davranışlarına VEDA etmeye hazır mısın? )
Alışkanlıklarını değiştir..kahve yerine ÇAY İÇ MESELA,BAŞINI YERDEN GÖKYÜZÜNE KALDIRIP BULUTLARI SEYRET, BULUTLAR,, en sevdiğim.Ben artık bir kuşum,rüzgar gibi esiyorum. Yeryuzunun bılgısı gokyuzunden gelır… .BAĞIRA,ÇAĞIRA ŞARKI SÖYLE,DANS ET,ÇILGINLIK YAP,
KALBINI ASK’sız ve UMUTSUZ BIRAKMA)
SEVGİLERİMLEEE….:)))
FATMA ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.