45 yas farkındalıklarım

45 YAŞ FARKINDALIKLARIM;

 1. Ben herşeyin başlangıcıyım ve sonu,,Herşey bir karar vermeme bakar,Yapamayacağım şey yok,gidemeyeceğim yer,bana kapalı olabilecek kapı yok.Herşey silkenelip kendime gelmeme bakar.Çünkü ben rengim,hayatın kendısıyım,ben özelim,bitaneyim,ben sevgiyim, ben aşkın ta kendisiyim.Ben hakıkaten çok değerliyim…
 2. En büyük silahım kendime aşırı güvenim ve ışıl ışıl gülümsemem.Kendime saygı duymam gerektiğini ve en çok kendimi sevmem gerektiğini öğrendim. Başkaları için değil,kendim için yaşama zamanı,ve başkalarının benı düşünme zamanı.
 3. Dünyayı baştan yaratacak kadar güçlü,boyun eğmeyecek kadar sağlam,bir kez daha kırılmayacak kadar yorgunum.
 4. Sonuca varamadığım bünyemi hırpalayan konuları defalarca konuşup,sorgulayıp,tartışmama gerek olmadığını öğrendim.Olmuyorsa üztünü çizip devam ediyorum.Hedefim GÖKKUŞAĞIJ
 5. Yaptıklarımdan suçluluk duymuyorum,yapamadıklarım içinde hayıflanmıyorum.Şikayet etmeyi bıraktım..Olduğu kadar,
 6. EVLİLİK,bana öğretilen hiçbir mecburiyet alın yazım değil.Kendimi zorlamıyorum. Ben ne istiyorsam, toplum değil! Evlilik hiçbir şeyin kesin çözümü değil! EŞİN, tek çıkışın,hayat zaferin değildir.
 7. Mutluluk içimde,baktığım yerde,uzaklarda aramıyorum.Sen seni mutlu edecesin,başka yolu yok.
 8. Aşkımdan gebersem de,,,,,,, bu ben de kalsınJ)))
 9. “Kaderi biz insanın kendi çabasına bağladık” der Nisa suresi.Kaderim benim elimde,tercihlerimde.. bi insana bağlamıyorum.
 10. Eski sevgili-eski eş adı üstünde”eski’dir” senin yeni dünyanı bulandırmasına izin verme.Yeniden seveceksin,çok da sevileceksin,kimse son değil,kimse bulunmaz hint kumaşı değil.Bunu bilmelisin.Sevginin,aşkın ne demek olduğunu anlamayan adamın vızesini kesJ)seni bırakıp gidenin arkasından ağlama.
 11. Hayatına mutlaka birini alman gerekirse çok seveceksin,sevmediğin,az sevdiğin birini hayatına almayacaksın. Sevmediğin biri ile aynı çatı altında yaşamak ÖLÜMÜN diğer adı bunu biliyorum.
 12. Ruhun,bedenin,kıyafetin,sevişin,terk edişin,dostluğun,sevgililiğin ve her şeyin şık olsun..Kadınlık şıklık demek.
 13. AFFETMENIN insAnı özgür ve hafif hissettirdiğini öğrendim.Bu hayatta mutlu ve hzurulu olmak ıstıyorsan mutlaka affetmelisin.Affetmek, onunla konuşmak,paylaşmak değil. Kalbınden affet!.
 14. Ruhun,bedenin,kıyafetin,sevişin,terk edişin,dostluğun,sevgililiğin ve her şeyin şık olsun..Kadınlık şıklık demek.
 15. “Gelmişse başa,vardır mutlak bir hayır” demeyi öğrendim.
 16. “Ederinden fazla değer verdiğin,yüzünün astarını çabuk yırtar”derdi eskilerr…yeni yeni hatırladım..
 17. UKALA olduğumu için değil sadece SABRIM yok,,,,talep ve beklentilere, hayatımda benı uzen,mutsuz eden şeyler ile vakıt kaybetmeye,,Benden hoşlamayan,eleştiren,sevmeyen,yalan söyleyen,dürüst olmayan,bana GÜLÜMSEMEYEN, şefkat göstermeyen insanları hoşnut etmeye çalışmaktan yoruldum İhanetten,vefasızlıktan,yalandan,dolandan,sevgısız olandan,cesaretsız olandan,ne dediğni bilmeyen,sürekli eleştiren,kalp kırmak için bahaneler üreten insanlarla bir arada olamıyorum artık! SABRIM TÜKENDİ!SABRETMEK ZORUNDA OLMADIĞIMI ÖĞRENDİM, MECBUR DEĞİLİM.
 18. Beni yönetmek ,değiştirmek isteyen,oyun-düzen- yoruldum..Akademik ukalalığa tahammül edemiyorum, çok bilme!!! Bilme çok!!!Katı ve toleransı olmayan insanlar uzak dursun benden!
 19. Ne karşılaştığım insanların,ne de yüzüme gülenlerin sarf ettiği sözlerin,okkalı bir şamar gibi damarıma basanların,ne yürüdüğüm yolda yoldaş olup ilk kavşaktan tozanların,ne yalnız bırakanların,ne etrafımı saranların günahı var.Onlar kimi zaman benim üztüme,bereket,yağmur,kimi zaman,kış,boran,kar,çamur,kimi zaman bahar,bahçe çiçek oldu.Hayatı öğretti…
 20. Bedelini ödediğin acılara gülüp geçmeyi öğrendiysen bi yaş daha yaşlandın demektir!:)
 21. ŞÜKRETMENİN, HAYATIMI NASIL GÜZELLEŞTİRDİĞİNİ ÖĞRENDİM! ALLAHTAN GELEN HER NE İSE BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE DEMEYİ ÖĞRENDİM.YETER Kİ ALLAHTAN GELSİN!! ŞÜKÜRLER OLSUN. IŞIĞI İLE YERYÜZÜNÜ AYDINLATAN RABIIM..YANIMDA SEN OL RABBIM, SADECE SENN,,BANA BİŞEY OLMAZ!!GÜCÜMÜ ALLAHTAN ALDIĞIM DOĞRU..BİNŞÜKÜR/HEPŞÜKÜR/HAYATIMŞÜKÜR/
 22. Fatma ÖNDER

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.