Canım bir dost AŞK’ın tarifini sordu :)

 

 

Canım bir dost AŞK’ın tarifini sordu; )
 — “yemeğin en güzel yerini ayırmaktır AŞK” dedim ve devam ettim; karpuzu kestiğin de göbekten ince çekirdeksiz kısmını sıyırıp veriyor musun? Gecenin bi yarısı mantı istese canı mesela, açabilir misin? Seçtiğin masada manzara gören kısmı verebilir misin? tabakta kalan son parçayı. Tabakta kalan salataya ekmeğini bandırsa. )
 —  Yemekle aşkın ne alakası var yahu? 
 —  Kalbe giden yol mideden geçmiyor mu? Dedim ve devam ettim. “HERKES KENDİ PENCERESINDEN BAKAR AŞKA” Bunların hepsi sevginin göstergesidir. Tabiiki herkesin sevgi gösterme şekli farklıdır ) Şimdi duygusal bişey dicem sana; MÜZİKSİN,ŞARKISIN,ROMANSIN,ŞİİRSİN diyoruz:)) sonra ne oluyor da büyü bozuluyor? Gerçekten AŞKIN gözü kör mü? Yoksa gözün görse gönlün üstünü mü örtüyor?
 —  Kaybetmektir AŞK, Kazanma ihtimalının az olduğu bir kumar oyunudur AŞK, Özgürlüğünü hibe etmektir, köleliğe razı olmak, esir olmaktır AŞk. ,Olmayacak duaya amın demektir, imkansızı başaracağına inanmaktır, pes etmemektir AŞK. Kendinden vazgeçmektir AŞK , Kayıtsız şartsız teslim olmaktır, ÇATİŞMADIR .
 —  Ayy hiç biri hoşuma gitmedi. Yeminle tiksindim aşk’tan. Tüm olumsuzluklar AŞK’a dahil.. )) Bu arada MUTLULUĞUN tek formülü sizi seven birinin olması değil… dedim.. Ve devam ettim;YAŞAMIN BELKİ DE EN BÜYÜK İMTİHANI EVLİLİKTE ATILAN İMZA. Dikkat et! Lütfen! Yok efendim AŞK’ın inişli çıkışlı olanını severmiş.. )) Beni dinlemediği, kayle almadığı anlaşılmıştır.. ))
YAŞAMADIĞIMIZ ama hissetmek istediğimiz aşkları yazarak doğurmaya çalışıyoruz.
Bazı insanların seni anlamasını beklerken, kendini bastonla yürüyor görebilirsin; o yüzden yoluna devam et..
Hiç ihtimal vermeyince , beklemede olmuyor.Kimseyi isteyerek incitmedim ancak mutlaka birileri de benim yüzümden gözyaşı dökmüştür. Belki ben de birilerinin düşüydüm, kim bilir kimin gözünden düştüm.
“Bu hayat dediğin insana ne çok şey öğretiyor;nasıl ki sıcacık bir bakış, üzüntüyü şevkate, endişeyi sevgiye, korkuyu güvene döndürebiliyor ise cümlesiz, sessiz, sakin, huzurlu, umutlu ve de mutlu; O’nun peşine düşün e mi. Adı ne bilemem, ben KOŞULSUZ SEVGİ derim..
Fatma ÖNDER /2018 Diyarbakır

“Canım bir dost AŞK’ın tarifini sordu :)” üzerine 2 yorum

 1. Sevgili Fatma Hanım,
  Sizi hem bir Şef, hem bir köşe yazarı hem de bir Kolay’lı olarak tebrik ediyorum. Blogunuz ve yazılarınız çok başarılı. Anlatımlarınız sade ve hayatın içinden. Kitabınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

  Saygılarımla

  Cevapla
  • Merhabalar Sevgili Hüseyin,
   Ben de sizi bir Kolay’lı, bir şef olarak takip ediyor ve gurur duyuyorum. İşinizde ki başarınızın ötesinde FARKINDALIĞI olan, Özün’den kopmamış, doğaya, insana saygılı; bir KOLAY’lı olarak gurur duyuyorum. Nazik yorumunuz için teşekkür ederim. Hikayem çok farklı, yazılarım DENEME :)) Hikaye derin… Farkındalık yaratabilmeyi çok istiyorum..Sevgiler…

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.