8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Bu yazıyı 8 Mart Dünya kadınlar günün de paylaşmayı planlamıştım. Seyahatte olduğumdan dolayı ve bulunduğum yerde internet sorunu olduğu için paylaşamadım.Düşünmeden yazdığım tamamen o anlık hislerimi kağıda döktüğüm bir yazı idi.

Küçük oğlum,  Euro sport diye bı kanal mı program mı anlamadım maç izliyor. Ben de laf olsun diye yorum da bulununca benim perilerim işbaşına geçti.

8 Mart kadınlar günü için bi yazı yazmıştım fakat eksikti.Kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapan,kadınları değersiz kılan,ötekileştiren bir hükümet var iken ve bunu destekleyen kadınlar çoğunlukta iken,,

Neyi, neden, nasıl?? Ne çok soru demi? Hadi savun,anlat şikayetini,üzül,kahrol..Kadının yeri?

Biz diyoruz ki KADINLAR ÖLÜYOR, ONLAR DİYOR Kİ “ETEK”

Oysa MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ne güzel bir yere koydu kadınları ne şahane haklar verdi.

”Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” ”Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başında bir bez, peştemal veya buna benzer bir şeyler asararak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın manası neye delalet eder? Medeni bir millet anası, bir millet kızı için bu garip şekiller, bu vahşi vaziyet nedir? Bu hal milleti çok gülünç gösterir ve derhal düzeltilmesi lazımdır.”

Kadınların ATATÜRK düşmanlığını hiç anlamadım,anlayamadım..

Tamam ATATÜRK düşmanlığınızı anlamadım..

HZ.MUHAMMED (S.A.V.) kadını en üst mertebeye koymuş.

Kadınlar konusunda Allah’tan korkun. Çünkü sizler onları Allah’ın emanetiyle aldınız.”  “Kadınlar hakkında size hayrı vasiyet ediyorum.”

Neyse anlatmak istediğim farklı

Kadın dediğin herşeye karışmaz,sorgulamaz,itaat eder, İŞİNİZE GELEN BU…

Zaten “saçı uzun aklı kısa” olarak kadının tanımını yapmamışmıydınız?

BAYLAR, Bugün içimizi dökme günü olsun mu? Ne dersiniz?

 

Gülen kadınlara hafifmeşrep kadın muamelesi yaptınız “ne gülüyorsun karı gibi” diye bir cümleyi dilinize pelesenk ettiniz gerzekce.Suratsız,somurtan kadın yarattınız sonra komik kadın yok demi? Kusur yine bizde.

  1. Namus kavramını bizimle özdeşleştirdiniz,kendiniz binlerce namussuzluk yapıp kendinize göre kılıflar ararken bizim etek boyumuz,dekoltemız yanlış idi.Ben hiçbir kadının namussuzluğuna şahıt olmadım 45 yıllık yaşantımda.Ama erkeğin çookkk ,,,,,
  2. Kadına şiddet konuşulurken yine kadınlar suçluydu zira oğullarını iyi yetiştirememişlerdi.O oğul aptalmı?? Ve eteğini,ve dekoltesini,ve kuyruk salladığı yalanını. Ve veee ve..
  3. Elinin hamuru ile erkek işine karışma diyerek egonuzu tatmin ettınız. Alt tarafı çalışıyorsunuz sanki kansere çare buldunuz,dünyayı siz kurtardınız,
  4. Parayı sevme,para için herşeyi yapma misyonunu kadınlara yıktınız. Oysa paranın delisi sizdiniz.Tabıı kadını bu şekilde kafanıza göre basitleştirmek ,sakil görmek iyi geldi size,sevdiniz..
  5. “Ben sana güveniyorum amaaaa çevreye güvenmiyorum “ biz yedik tabı. Mealı; salaksın ne yapacağını bilmezsin. Esasında bilirsin ama benim işime gelmez bu..
  6. Araba kullanmamızı beğenmedınız,tarfıkte sureklı kadınları rahatsız ettınız,soğuttunuz bizi trafikten,araç kullanmaktan.nedne? özgüven sorununuz var beyler..:)))
  7. Önce kendi istediğiniz şarkıyı dinlediniz,sizin çayınız,yemeğiniz önce verıldı ki BU KURALI KİM İCAT ETTI ERKEKLERE ÖNCELIK ben sorguluyorum ve kınıyorumJ)önce sizin anne babanız ziyaret edılır, tatıl konusunda sızın secımlerınız onemlıdır…gıbı gıbı
  8. En önemlisi kumandalar kontrolunuz dışına cıktıgında evde savaş çıkarmanız,uyuz olmanız….sizden habersız kanal degıstırmek bıle mumkun olmadı. YA KAVGA EDECEKSIN YA DEVEYI GUDECEKSIN..UZUN LAFIN KISASI, Bize çok ayıp ettiniz beyler barı bugun özür dileyin..Not: iş hayatında kadın olmak o çok uzun işte sayfalar sürer.KADIN olmak zormuş be,, canım ANNEM hep derdi KADIN olmak,,,,,,, EŞDEĞER.. kızım olsun hiç istemedim ALLAH da gönlüme göre verdi. Oğullarıma , görevler veriyorum ama bu erkeklerın genlerınde bişey var. J))  FATMA ÖNDER

 

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.