CUMA DUAMIZ BU OLSUN MU?

CUMA duamız bu olsun mu??

YüCE RABBİM DOSTLARIMLA SEVDİKLERİMLE İLGİLİ VESVESELERDEN SEN KALBIMI ARINDIR.

EL-MUKADDİM (esma-ül Hüsna)

(Her şeyi yerli yerine koyan,dilediğini öne alan ileri geçiren)

DUA

RABBİM, başkalarının başarılarına,yaşadığı tüm güzelliklere, sevinmemi nasip eyle.Senin dileğin benim dileğimdir.

EYLEM

Kendin için istediğini başkaları içinde iste.Herkesin Yaratan’dan nasibi vardır.

DUA

RABBİM sana inanan ve sana iman edenlerden olmamı nasip eyle.

EYLEM

Kalben insanların görünmeyen orduları vardır.Her daim RABBIN izniyle yardımda olan.

İsra suresi; “Biz insanın kaderini kendi çabasına bağladık”

Kuran-ı kerim derki; iyi ol / cömert ol / merhametli ol / doğrulukta ol / sevgı de ol / sadece SEVGI de. / adalet / paylaş / benım anladığım,yorumladığım….

DUA ederken kendimizdeki olumsuz duygu ve düşüncelerin, davranışların da iyileşmesi için DUA etmeliyiz.

Not: lütfen artık başkalarının yaşamlarını gözetmek yerine,yaşadığı güzelliklere iç geçirmek, eleştirmek, altında bişey aramak yerıne mutlu olmayı seçelim. Görüceksınız ki siz başkalarının yaşamlarındaki güzelliklerden keyif aldıkça, mutlu oldukça RABBIM daha fazlasını verecek. Ben çok sevinirim, ev alan,araba alan, iyi maaş alan, çocuğu başarılı olan ve gezen-eğlenen insanları gördükçe çok duygulanırım içimi sevinç kaplar…Tamam artık gezıye ara verıyorum derım ve ardından telefon. “abla yenı bı rezervasyon yaptırdım burayıda gormelıyız yaşlanmadan” gıbı gıbı… J)) kara kara nasıl izin alacağımı dusunurumJ)) hakıkaten benı konuşmayın. Dedıkodu yapanlarda içtiği kahveyı bıle paylaşanlar… aç oku kuran-ı kerımı, peygamberlerın hayatını,eslerının hayatını.. KAÇIRMA HAYATI.. RABBIM bize o kadar güzel bi DUNYA ınsa edıp yaşam vermıs kı sadece guzellıkte kalalım SEVGIDE kalalım ve guzellıklerı de paylaşalım ……GERCEKTEN UYGULAYIN YASAYACAGINIZ MUCIZELERI GORECEKSINIZ.LAF OLSUN DIYE YAZMADIM HAKITEN DENEYIN GORUN.. NASIL MIKNATIS GIBI GUZELLIKLERI CEKECEKSINIZ…YILLARDIR UYGULUYORUM VE ICTEN UYGULUYORUM…HAYAL ETTIGIM HERSEY BI SKEILDE GERCEKLESIYOR VE HAYATIMA GUZELLIK AKIYORR. TABI KI BENIMDE MUTSUZLUGUM,HUZNUM,CARESIZLIGIM OLUYOR. Onlar YAŞAM derslerım,öğrenmem gereken dersler, HALA 1.cı sınıfta olanlar var yası 50 yı bulmuş..herkesın anlattığı kucuk hıkayelerı bıle dınleyıp ıcınden ders çıkarmaya bakarım. KIMSE BENIM ICIN KALBI KOTU DEMEDI.45 YILLIK YASANTIMDA BIR KEZ BILE HATTA DUSMANIM DA BILE DUYMADIM. HEP OLUMSUZLUKLARIMI SOYLEYIP ARKASINDAN KALBI GUZEL AMAA dıye bitirilen sözler duydum…. Huysuz,kavgacı,asi,vbvb.. derler haklılar daJ)))

BENI TAKIP ETMEYI BIRAKIN ARTIK!!! LUTFEN!!! NEREYE GİDİYORUM?? NASIL GIDIYORUM?? NE KADAR GEZIYORUM?? GIBI GIBI…yerın kulağı var… hadı benı bırakın RABBIMIN GUZELLIKLERINI DOYA DOYA YASAMAYA KANALIZE EDIN KENDIZI…HAYAT Bİ BAŞKASINI TAKIP EDECEK KADAR UZUN DEĞİL HAKIKATEN…

Sevgide kalın sadece SEVGI de… size de SEVGİ aksın.. GÜZELLİKLERDEN KEYIF ALIN KI AYNI GÜZELLİKLERİ YAŞAYIN…

Israrla deneyın dıyorumm..NE KAYBEDERSINIZ?

Fatma ÖNDER

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.