ESKİ BİR RESİM,,

Bazen, evin bi köşesinde bi resim bulursun 1 dakika bakarsın 25 yıl geriye gidersin bir CD geçti elime 3-4 yıl geriye gittim.CD yi dinliyorum amacımın ne olduğunu anlamadım.

Resim beni çok eskilere götürdü ne güzel insanın dudağının kenarında anıları yad ederken  bi tebessüm olması. Düşündüm,güldüm,hüzünlendim,mutlu oldum ama kızmadım.

Ayak üstü yaşanmaya çalışılan bi AŞK hıkayesıydi bizimki.Sorsa birileri ne adı var nede anlamı içimizde.Yaralanmak böyle bişey olmalı.İnsan en sevdiğine kıyabiliyor galiba  kendini temize çekme adına.

Sen hoyratça suçlayıp niye derken,sadece “seniseviyorum” geçiyordu yüreğimden.Bunu anlatmak için fırsatlar kollarken, farkında olmadan hata yaptım.Tüketecek ne varsa tüketik.

Bitmedimi öfken??hep birilerini değiştirerek sevmek istiyoruz biz. Öyle davranmasın,öyle konuşmasın,böyle yapsın,şöyle otursun….

Sende beni değiştirmeye çalıştın. O zaman sevdiğin ben olurmuyum? Benim gözlerime, benim ruhuma sahip olsun ama biraz daha yumuşak huylu olsun diyorsun.

Sen bende sevmediğin şeyleri değiştirmek istiyorsun. O ben değilim.Neysem onu algılamayı reddediyorsun.Beni şekilden şekile sokmak istiyorsun.,,

Beni kırıyor,incitiyor ve yaralıyorsun.Ne zaman kalbimi kırsan,canımı acıtsan,kırılan gururumu bir kenara bırakıp bize üzülüyorum.

Başkası yapsa aynısını bi daha yüzüne bakmam ama bıze kıyamıyorum.Belkide en beceremediğimiz şeydi anlaşmak.Hayatlarımızda değil belki ama hayallerimizde kalmayı basardıgımızı dusunuyorum.

Birinin hayatında olmak mı yoksa hayalınde kalmak mı daha güzel bilemedim.Kırgınlıklar yok mu, var tabii ki olmaz olur mu? Lakin yüreğe söz geçmiyor.

Sonra yollarımız ayrıldı, ya kalplerimiz?? Bi ilişki nasıl korunur bilemedik.Ömür akıp geçti zaten.Esasında ne kadar birbirimize ait olduğumuzu anladık ama artık çok geç.

Başka hayatlar kurduk yine de kopamadık.Biz hala bize aidiz.

Bıraktım içimizde kalsın bu sevda , bu yarım kalmışlık duygusu.Zaman diyelim,Doğru zamanda karşılaşmadık dıyelım,kader diyelim.

BAK AKLIMA NE GELDİ. HAYAL KURDURAN MI HAYALİNİ GERCEKLESTIREN Mİ DESELER HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN HAYAL KURDURAN DERİM..

Fatma Önder 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.