ESMA-ÜL HÜSNA /ALLAH

 

 

ESMAÜL-HÜSNA  Bugün arkadaşımla şahane bi RİTÜEL ‘e başladık,sen de katılsana.. Hergüne bi esmaül-hüsna.. Bugün “ ALLAH”  yarın “ER-RAHMAN”  ışık elçi nin “ESMAÜL-HÜSNA İLE ruhsal rehberlik” kitabını çantamda taşıyorum .aynısını birebir yapmıyorum. Ruhumuma ıyı gelen BEN olan şekilde düzenliyorum. ALLAH; eşsiz,eşi benzeri olmayan,ezeli ve ebedi olan,tek.tüm isimlerin anlamını içren. DUA ; Herşeyin gerçek ilahı olan RABBİM sen dualarımı senle bir kıl,senin adınla başladığım he işi hayırlı kıl.. EYLEM; Bugün herşeye ALLAH’ın adıyla başla,sahıp olduğun her şeyi sana verene ŞÜKRET ve gerçek sahıbını hatırla. Bugün aklıma ne geldi esasında bi konuşma da karşımda ki insanın gayet ıyı nıyetlı ,, hatta farkında olmadan BEDDUA ettiğine şahıt oldum.Paylaşmak istedim))) Öyle masumane BEDDUA ettiki, “canım ya” dedim..”kıyamam sana” ))) BEDDUA, hedefini asla şaşmayan bi ok gibidir. “Muhakkak kendine döner” der büyüklerimiz. Hatta Peygamber efendimiz HZ.MUHAMMET ( S.A.V.),, diğer bazı peygamberler gibi kavımlerıne genel bi beddua etmemiş ama muayyen günahları işleyenleri lanetlediği söyleniyor. Ben inanmıyorum ÖZ’Ü koşulsuz sevgi olan asla ama asla lanetlemez.Ben zaten yazılıp çizilen bi dolu kişinin koşulsuz teslım olduğu , bi dolu şeye inanmıyor ve red edıyorum… DİN anlayışımın farklı olduğunu biliyorum esasında DİN değil İNANÇ benimki..Neyse..:))))eleştirilere açmayayım kendimi)) Nerde kaldım Canıda yansa,kalbinden bunu söyleyen kişiye yedi kat rahmet kapıları kapanır.Kalbi perdelenir. Bazı insanların BEDDU etmeyi dua olarak nitelendirdiği şu günlerde,bazı kalplerin önce sıhhat duaları, Hala iyi insanların hayatta olduğundandır.Umudumu tazeliyor. Mesela başka bi gün EL-MUCİB..siz uyarlayın..ben çok severim… EL-MUCİB ; Duaları kabul eden,istekleri yerine getiren. Hiç bi uzak,duaların ulaşamayacağı kadar uzak değildir. DUA; YÜCE RABBİM dualarımdan ahiret için olanları kabul et,senin yolunda beni elif gibi dosdoğru kıl ve doğru yolda olmam içn nefsimi sevginle şifalandır. EYLEM; Sabah erken kalk,dualarını rabbine ilet, kalbini rabbine aç, rabbin ile konuş,rabbinden yardım iste.gizli tuttukların için de yardım iste. Doğanın içinde dolaş,yür Fatma ÖNDER
ESMAÜL-HÜSNA
Bugün arkadaşımla şahane bi RİTÜEL ‘e başladık,sen de katılsana..
Hergüne bi esma-ül hüsna..
Bugün “ ALLAH” yarın “ER-RAHMAN” ışık elçi nin “ESMA-ÜL HÜSNA İLE ruhsal rehberlik” kitabını çantamda taşıyorum .aynısını birebir yapmıyorum.
Ruhumuma ıyı gelen BEN olan şekilde düzenliyorum.
ALLAH; eşsiz,eşi benzeri olmayan,ezeli ve ebedi olan,tek.tüm isimlerin anlamını içren.
DUA ;
Herşeyin gerçek ilahı olan RABBİM sen dualarımı senle bir kıl,senin adınla başladığım he işi hayırlı kıl..
EYLEM;
Bugün herşeye ALLAH’ın adıyla başla,sahıp olduğun her şeyi sana verene ŞÜKRET ve gerçek sahıbını hatırla.
Bugün aklıma ne geldi esasında bi konuşma da karşımda ki insanın gayet ıyı nıyetlı ,, hatta farkında olmadan BEDDUA ettiğine şahıt oldum.Paylaşmak istedim)))
Öyle masumane BEDDUA ettiki, “canım ya” dedim..”kıyamam sana” )))
BEDDUA, hedefini asla şaşmayan bi ok gibidir.
“Muhakkak kendine döner” der büyüklerimiz.
Hatta Peygamber efendimiz HZ.MUHAMMET ( S.A.V.),, diğer bazı peygamberler gibi kavımlerıne genel bi beddua etmemiş ama muayyen günahları işleyenleri lanetlediği söyleniyor.
Ben inanmıyorum ÖZ’Ü koşulsuz sevgi olan asla ama asla lanetlemez.Ben zaten yazılıp çizilen bi dolu kişinin koşulsuz teslım olduğu , bi dolu şeye inanmıyor ve red edıyorum…
DİN anlayışımın farklı olduğunu biliyorum esasında DİN değil İNANÇ benimki..Neyse..:))))eleştirilere açmayayım kendimi))
Nerde kaldım
Canıda yansa,kalbinden bunu söyleyen kişiye yedi kat rahmet kapıları kapanır.Kalbi perdelenir.
Bazı insanların BEDDU etmeyi dua olarak nitelendirdiği şu günlerde,bazı kalplerin önce sıhhat duaları,
Hala iyi insanların hayatta olduğundandır.Umudumu tazeliyor.
Mesela başka bi gün EL-MUCİB..siz uyarlayın..ben çok severim…
EL-MUCİB ; Duaları kabul eden,istekleri yerine getiren.
Hiç bi uzak,duaların ulaşamayacağı kadar uzak değildir.
DUA;
YÜCE RABBİM dualarımdan ahiret için olanları kabul et,senin yolunda beni elif gibi dosdoğru kıl ve doğru yolda olmam içn nefsimi sevginle şifalandır.
EYLEM;
Sabah erken kalk,dualarını rabbine ilet, kalbini rabbine aç, rabbin ile konuş,rabbinden yardım iste.gizli tuttukların için de yardım iste.
Doğanın içinde dolaş,yür
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.