HAYAT ADİL DEĞİLDİR.ALIŞIN

HAYAT ADİL DEĞİLDİR.ALIŞIN.
 
Bu Ülke de eşitlik olduğuna ve olacağına inancım kalmadı. Bu Ülke de herşey PARA gücü ile hallediliyor ve insanlar bunun farkında olduğu için asla ama asla DİNİ düşünerek yaşamıyor ve en çok da HACILAR seviyor parayı.Parası olanın adam muamelesi gördüğü, hatta parası olanın okuduğu, parası olanın sağlıklı yaşadığı bi Ülke de yaşamak benim canımı çok acıtıyor.Eğitim ve sağlık sektöründeki adaletsizlik en çok çocukları vuruyor ve en çok da onlara yakışmaz eşitsizlik.Dersaneler kalkıyormuş oh ne güzel! parası olanın özel hocalarla en iyi okullarrda okuyacağı düzen geliyor.
Dünyada ki açlık adaletsizdir, eğitim ve sağlık konusunda adaletsizlik var. Bunların dışında yaşamın adaletsiz olduğundan yakınmıyorum ben.yalnış anlaşımasın.Hayatının baharında hastalanmış,ömrü hastaneler de geçmiş, anne-baba kokusunu tanımayan çocuklar, annenin çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı için çaresiz bakışlarını çok kişi de gördüm , içim yandı,daha binlerce çaresizlik hikayeleri. 
PARASI OLANIN DOKUNULMAZLIĞININ OLDUĞU Bİ ÜLKEDE YAŞAMAK VE KENDİNİ SANATÇI,TİYATROCU,,,,VB.VB.. TİYATRO AYRI, ŞARLATANLIK AYRI BUNUN ÇOK IYI AYIRT EDILMESI GEREK DİYE DUSUNUYORUM. Bİ DOLU SOYTARILAR İLE AYNI HAVAYI TENEFFÜS ETMEK BENİ ÇOK AGRESİF,MUTSUZ,UMUTSUZ YAPIYOR. ELİNDEN OYUNCAĞI ALINMIŞ HAYATA KÜSMÜŞ ÇOCUK GİBİ HİSSEDİYORUM. AVAZIM ÇIKTIĞI KADAR “SOYTARINIZ” diye  BAĞIRMAK istiyorum.
 
Hayat Adaletsizdir” diyor yazar Edward Abbey. “Ve hayatın adaletsiz olması da adil değildir.”
Dünyanın adaletsizliğini kontrol edemezsiniz.Kontrol edeceğiniz tek şey, nasıl tepki verdiğinizdir.
Tepki veriş şekliniz , nasıl bir insan olacağınız belirler.
“Bir insanın elinden herşeyi alabilirsiniz<” diyor yıllarca toplama kampında hayatta kalmayı başaran Viktor Frankl
“Bir insanın son özgürlüğü, belirli koşullar altındaki tavrı hariç” 
 
Allah bizi soytarılardan korusun. AMİN!
 
Fatma ÖNDER
 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.