“HAYAT ŞIMARIKLIĞI AFFETMEZ!

HAYAT ŞIMARIKLIĞI AFFETMEZ!”
İmalı sözler etsem, cümleler kursam ve kimseler ses etmese. Daha çok yazasım var ama, ne yazsan bi tarafa konuluyorsun. İnsan gibi düşünüyor demek zor geliyor! Yazıp yazıp sildiğim yazılarım var benim. Yazmasam öleceğim dediğim, çığlık çığlığa sustuğum an’larım var. Konuşsam kırıp dökeceğim zamanlar oldu, sen iyisi yaz kızım belki birileri okur da yanlıştan geri döner dediğim umutlarım var benim. Biliyorum, hepimiz zaman zaman amacımızdan sapıyoruz ama mutluluğumuzu kimsenin mutsuzluğundan sağlamıyoruz. Anlatabılecegımden fazlasını gördum, gordugumden fazlasını anladım.
Yaşama karşı bir duruşu olmalı insanın;seçimlerinin, seçemediklerinin, yaşadığın yaşamın, verdiğin sözün, aldığın nefesin, ettiğin lafın UTANMASI olmalı. Karşı tarafa ulaştığında bir ağırlığı olmalı. Düşmanın bile bi vicdanı olmalı; kullanacağı açığı edebini bozmadan yapmalı!
Niyetiniz kadar ameliniz olur unutmayın! Ne diye başladınız bir işe ve şimdi neredesiniz? ALLAHIN sopası yok ama İLAHİ ADALET’i var.. Önce huzurunuzu kaçırır, sonra bereketinizi, sonra saygınlığınızı, sonra neşenizi ve yaşama sevincinizi alıverir elinizden. … Sizi çok fena zorlar yani. Kul hakkı yiyene bir gün sıkıntıdan, darlıktan, yokluktan, mutsuzluktan tırnağını yedirtir. Aldatan gün gelir boynuzlarını bileyletir. İNSAN dediğinin bir “DURUŞU” bi “DUR”’u , bi “EDEBİ” olmalı. Aksi halde kendi kuyusunu ince ince kazdığını bilmeli. Birine zarar vermek, kendi MUTLULUĞU ve ÇIKARI için birilerini harcamak onu sadece sendeletir, aptala çevirir. . Siz siz olun; basitleşip, alçalıp karaktersizlik damgası yemeyin. Sizi seven, güvenen insanlara ihanet etmeyin. İHANET etmek; bir insanı ateşe atmakla eşdeğerdir..
Fatma ÖNDER / 2017-Nice

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.