KAMBOÇYA /2014

Benim favorim bu foto.SİEM REAP/ ANGKORTAPINAKLARI/ 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar,dünyanın yedi harıkasından biri. TONLE SAP gölü. bakılçı köyleri ,4 milyon ınsanın bu yüzen evlerde yaadığı söyleniyor. En son tekne turumuz bitip karaya çıkıyoruz. Yol boyunca yaşamın bu sefer nehirde değil, sokaklarda aktığını, evlerin kapılarının bile olmadığını fark ediyorum. ''Belki de sıcak hava bu insanların şansıdır'' diye düşünüyorum, en azından soğuk hava ile boğuşmuyorlar. Bu güzel ve acılı ülkeden ayrılırken içimden ''Hoşçakal, Kamboçya'' diyorum. İnşallah bir gün hak ettiğin güzel günlere kavuşursun İNŞALLAH. VE BEN İNŞALLAH TEKRAR GLIRIM VE INSALLAH GUZEL GUNLERINIZE ŞAHIT OLURUM. MUTLAKA AMA MUTLAKA GÖRULMESI GEREKEN ULKELER LISTESINDE ILK SIRADA OLMALI..
Benim favorim bu foto.SİEM REAP/ ANGKORTAPINAKLARI/ 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar,dünyanın yedi harıkasından biri. TONLE SAP gölü. bakılçı köyleri ,4 milyon ınsanın bu yüzen evlerde yaadığı söyleniyor.
En son tekne turumuz bitip karaya çıkıyoruz. Yol boyunca yaşamın bu sefer nehirde değil, sokaklarda aktığını, evlerin kapılarının bile olmadığını fark ediyorum. ”Belki de sıcak hava bu insanların şansıdır” diye düşünüyorum, en azından soğuk hava ile boğuşmuyorlar.
Bu güzel ve acılı ülkeden ayrılırken içimden ”Hoşçakal, Kamboçya” diyorum. İnşallah bir gün hak ettiğin güzel günlere kavuşursun İNŞALLAH. VE BEN İNŞALLAH TEKRAR GLIRIM VE INSALLAH GUZEL GUNLERINIZE ŞAHIT OLURUM. MUTLAKA AMA MUTLAKA GÖRULMESI GEREKEN ULKELER LISTESINDE ILK SIRADA OLMALI..

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.