KENDİM OLMAZSAM ONLARIN OLMAMI İSTEDİKLERİ BİRİ OLUYORDUM ..

“KENDİM OLMAZSAM ONLARIN OLMAMI İSTEDİKLERİ BİRİ OLUYORDUM VE ONLARIN OLMAMI İSTEDİKLERİ O İNSANA HİÇ KATLANAMIYORDUM”

Orhan Pamuk

Yok öyle “kendin olmak” yasak!!

Kendin olmakmış,sıkıysa ol,sıkarlar gırtlağını,keserler nefesini ve daha ileriye gidip koparırlar kulağını. “Kendin ol diye diye büyütüyorlar bizi” sonra,, malum,,

Sıkıysa dene, kendin ol..Kendin oldun mu bok gibi kalırsın ortada.Kendin olmanın çatır çatır faturasıdır yalnızlık.Kendin olman ağır gelir bazılarına.Seni sen olduğun için sevenler nerde, bak bakalım! Neden direniyorsak, kendimiz olunca bayrağımızı dikip dalgalanacağız ya..Tak 7-8 maske,dolaş…Yapanlar mutlu..

Hep kendim oldum,rol yapamam ben,kızarsam söylerim,küfür etmem gerekirse de ederim,sevmezsem gösteririm,söylerim,sözümü gözümü döndürmem,seversem canımı veririm,söz verip cayamam,arkadan vurup kaçamam,ihanet edemem,nasıl kanattığını bilirim ihanetin,içimi açtıysam arkasından dolaplar çeviremem…Kimseye yük olmam,gönül koymam..düşerim,kalkarım,üzülürüm,sevinirim,ağlarım,gülerim ama ROL yapamam..Ne varsa içimde dilimdedir benim.gizli hesap yapıp tuzak kuramam.

Sen bende sevmediğin şeyleri değiştirmek istiyorsun.Beni şekilden şekile sokmak istiyorsun.Neysem onu algılamayı reddediyorsun.Kendin ol diye gönderildiğin bu Dünya da sen sen olamıyorsan yazık değil mi?

Sevginin olmadığı yerde nefes alamam, sahte olamamben .Sen sevmeyi bilmiyorsun ondan kaybediyorsun.Umursayarak kazandıklarını umursamadan kaybetmek en büyük özgürlük sen de haklısın bence.Ya sevmesini bilmiyorsun, ya da sana sevmeyi yanlış öğretmişler.Sevdiğin, sevildiğin ile yaşa. SEVMEYİ ÖĞREN..Lafla peynir gemisi yürümüyor,denemişler,becerememişler…

“Kendim” olduğum için kaç bedel ödedim ben, bilemezsin sen,,

 

Fatma ÖNDER

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.