sen ben de..

Sen beni sevmiyorsun aslında, başka bir kadını seviyorsun. Beni ona benzetmek istiyorsun hayallerinde; ben değişmiyorum, kırılıyor hevesin….
Hep birilerini değiştirerek sevmek istiyoruz biz. Öyle davranmasın, öyle konuşmasın, böyle yapsın, şöyle otursun istiyoruz. Sen de beni değiştirmeye çalışıyorsun. O zaman sevdiğin ben olur muyum?
Sen beni sevmiyorsun, bende yaratmak istediğin kadını seviyorsun. Öyle bir kadın yok ki! Benim gözlerime, benim ruhuma sahip olsun ama biraz daha yumuşak huylu olsun diyorsun içinden; ben o kadın değilim.

Ben gittiğimiz restoranda garsonu çağırır sipariş veririm. Evde bütün tamirat işlerini kendim hallederim. Kavanozun kapağını açmanın bin bir yolunu bilirim. Sana muhtaç olmam, muhtaç gibi davranan biri de değilim.

Param varsa yerim, yoksa susar beklerim. İstediklerimi sana yaptırmak için yatak oyunlarını kullanan biri de değilim. Aptal da değilim, beceriksiz de; üstelik senden biraz da zekiyim.

Bunların hepsini tek başına yaşarken öğrendim. Kanırtıp gittiğinde kalbimi birileri, tedavi etmek için yüreğimi, yaralarımı sarıp tekrar sevmeyi denemek içim uzun zaman yalnızlığımla eğlendim. Ondandır ampulü değiştirmek için sana telefon etmeyişim.

Şimdi sen benim içimde pek çok yeri seviyorsun. Vicdanımı mesela, ağır başlılığımı, sadakatimi, anaçlığımı ve daha pek çok özelliğimi…

Ama istiyorsun ki; üstüne birkaç kilo senin sevdiğin huylardan ekleyeyim. Sana muhtaç durayım mesela, sana erkekliğini hissettirecek oyunlar çevireyim. Aptal numarası yapayım bazen ve senin yaptığın o kötü esprileri eleştirmek yerine kahkahalarla güleyim.

O kadın ben değilim! Senin sevdiğin özelliklerimin yanında, sevmediklerini de taşırım. Kötü fıkra anlattığını ve denememen gerektiğini her defasında söylerim. Kırmak için değil, başka yerlerde kırılma diye korumak isterim aslında.

Sen bende sevmediğin şeyleri değiştirmek istiyorsun; ben o kadın değilim! Sen de o adam değilsin ama seni böyle sever benim yüreğim

Alıntı(aYŞE Özyılmazel)

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.