SEVMEK ve BEĞENMEK aynı mı??

SEVMEK ile BEĞENMEK aynı mı?:))  Herkes sevdiğini sanıyor YARALANIYORSA sevilen ne anlamı kalır sevmenin.. Hepimiz SEVGİ denen kavramın varlığında hemfikiriz,sevginin varlığını kimse rededemez. Peki sevginin kanıtı var mı? Sevdiğimiz insanın gözlerine bakarken duyduğumuz hissin kanıtı? Bi çocuğun kafasını okşarken duyduğun hissin kanıtı? Esasında anlatmak istediğim ve hep anlatmaya çalıştığım fakat bi türlü anlatamadığım)) BEĞENİ ve SEVGİYİ birbirine karıştırıyoruz. Dur dinle!! İtiraz etme! Bak ne diyeceğim))  BEĞENİ sahip olma arzusuyla açığa çıkar,kimi beğendiğine sahip olmak ister,kimi onunla hava atmak isterken,kimi tasma takıp yanında taşımak ister,kimi cebine sokar, kimi İNİNE sürükler.. SEVMEK ise çok farklı,sevince sadece sevdiğin için yaşamak istersin,gözün ondan başkasını görmez,kulağın ondan başkasını duymaz,onun yanında olmak sadece onun elini tutmak istersin. Beğeni sadece sahip olmak ister,seven ise sevdiğinde yok olmak ister. AŞIĞIM sanır! Fedakarlık etmeye gelince “kopamam” diye bi şeye tutunur.Parasından kopmaz,lüksünden kopamaz,mevkiinden-statüsünden kopamaz, Diyorum ki; aşıkmısın? O beni çok seviyor Peki sen aşıkmısın? Güzel yerlere gidiyoruz,tatil-yemek- 	Sen aşıkmısın!!!!! Heyyy senı soruyorum ne yaptığını değil)))  	Bilmem iyi geliyor,güzel vakit geçiriyoruz DONNGGGG! Diye bi sesle irkiliyor nihayet) Sevgi sandığı duyguları bir bir yok oluyo çünkü beğeniyi sevgi sanmıştı.. Terkedilmişse nefrete dönüyor başka yolu yok)İNTİKAM alma duygusu.yol onu!!! Gebert onu! Sistem böyle işliyo maalesef.  Oysa sevmek, gerçek sevginin sonuçları hiç de öyle değil. BEĞENİ,cüzdanı için,güzelliği-yakışıklılığı için,koltuğu,statüsü,mevkii için,çıkarları için,,, SEVEN ise dışlanmayı,paradan,puldan,ünden,şandan,şöhretten uzak kalmayı,,,seven karşılıksız sever. Var mı?? ben bilmem) BEĞENEN karşılığını mutlaka ister,benim istediğim gibi yaşarsan seni güzelliklere boğarım.Fıtratında sevgi yok.. Sevginin,aşkın ne olduğunu bilmez,SEVGİNİN sonunda yanma var.. Beğeninin sonun da ise kaçma var)beğeni bi tür hobi sanki Sevgi ömür boyudur,bitmez,tükenmez,bazen durulur,bazen coşar) ama asla tükenmez… Var mı yok  mu bilemem,,ilişki gurusu değilim)) Fatma ÖNDER
SEVMEK ile BEĞENMEK aynı mı?:))
Herkes sevdiğini sanıyor YARALANIYORSA sevilen ne anlamı kalır sevmenin..
Hepimiz SEVGİ denen kavramın varlığında hemfikiriz,sevginin varlığını kimse rededemez.
Peki sevginin kanıtı var mı?
Sevdiğimiz insanın gözlerine bakarken duyduğumuz hissin kanıtı?
Bi çocuğun kafasını okşarken duyduğun hissin kanıtı?
Esasında anlatmak istediğim ve hep anlatmaya çalıştığım fakat bi türlü anlatamadığım))
BEĞENİ ve SEVGİYİ birbirine karıştırıyoruz.
Dur dinle!! İtiraz etme! Bak ne diyeceğim))
BEĞENİ sahip olma arzusuyla açığa çıkar,kimi beğendiğine sahip olmak ister,kimi onunla hava atmak isterken,kimi tasma takıp yanında taşımak ister,kimi cebine sokar, kimi İNİNE sürükler..
SEVMEK ise çok farklı,sevince sadece sevdiğin için yaşamak istersin,gözün ondan başkasını görmez,kulağın ondan başkasını duymaz,onun yanında olmak sadece onun elini tutmak istersin.
Beğeni sadece sahip olmak ister,seven ise sevdiğinde yok olmak ister.
AŞIĞIM sanır! Fedakarlık etmeye gelince “kopamam” diye bi şeye tutunur.Parasından kopmaz,lüksünden kopamaz,mevkiinden-statüsünden kopamaz,
Diyorum ki; aşıkmısın?
 O beni çok seviyor
 Peki sen aşıkmısın?
 Güzel yerlere gidiyoruz,tatil-yemek-
 Sen aşıkmısın!!!!! Heyyy senı soruyorum ne yaptığını değil)))
 Bilmem iyi geliyor,güzel vakit geçiriyoruz
DONNGGGG! Diye bi sesle irkiliyor nihayet)
Sevgi sandığı duyguları bir bir yok oluyo çünkü beğeniyi sevgi sanmıştı..
Terkedilmişse nefrete dönüyor başka yolu yok)İNTİKAM alma duygusu.yol onu!!! Gebert onu! Sistem böyle işliyo maalesef.
Oysa sevmek, gerçek sevginin sonuçları hiç de öyle değil.
BEĞENİ,cüzdanı için,güzelliği-yakışıklılığı için,koltuğu,statüsü,mevkii için,çıkarları için,,,
SEVEN ise dışlanmayı,paradan,puldan,ünden,şandan,şöhretten uzak kalmayı,,,seven karşılıksız sever. Var mı?? ben bilmem)
BEĞENEN karşılığını mutlaka ister,benim istediğim gibi yaşarsan seni güzelliklere boğarım.Fıtratında sevgi yok..
Sevginin,aşkın ne olduğunu bilmez,SEVGİNİN sonunda yanma var..
Beğeninin sonun da ise kaçma var)beğeni bi tür hobi sanki
Sevgi ömür boyudur,bitmez,tükenmez,bazen durulur,bazen coşar) ama asla tükenmez…
Var mı yok mu bilemem,,ilişki gurusu değilim))
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.