SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMUSOSYAL HZİMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU

SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU. Siyasi partilerin (CHP,MHP,AKP,HDP,ve diğerleri) seçim propagandalarını izlerken, dinlerken  “ ÇOCUK ESİRGEME KURUMU” hakkında beyanatları oldu mu!!??? Çocuklar için ve şiddet ve töre  mağduru kadınlar için planları varmıymışş??? Ne yapacaklarmış, sabah kanımı donduran çocuk esirgeme kurumunda 8-10 yaş arası ,abılerı tarafından şiddete maruz kalan çocuk görüntülerini izledim,kanım dondu.Bunlar bildiklerimiz ya bilmediklerimiz,duymadıklarımız??? Oralar denetlenmez mi? Ne yapar Devlet?? Hımm kendi çocuklarının keseleri ile meşguller göremiyorlar..Üç çocuk kısmını izledim,dinledim de… Sen,ben ile değil BİZ ile olur.Tüm çocuklar bizimdir. Hepsinin mutluluğundan, huzurundan, karınlarının aç veya tok olmasından “BİZ” sorumluyuz. Biliyorsunuz değil mi?  Tüm çocuklar mutlu olursa toplum huzurlu olur. Şu dört direkli köprünün altında Açmışım gözlerimi Sahipsiz Rüzgar sarmış kundağımı  Yağmurla beslenmişim... ... Adımı insanlar koymuş Benden habersiz Benimsemişim... Evet, ben sokak çocuğuyum Bu sokaklarda ne ilk Ne de sonuncuyum Alıntı.
SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU.
Siyasi partilerin (CHP,MHP,AKP,HDP,ve diğerleri) seçim propagandalarını izlerken, dinlerken “ ÇOCUK ESİRGEME KURUMU” hakkında beyanatları oldu mu!!??? Çocuklar için ve şiddet ve töre mağduru kadınlar için planları varmıymışş??? Ne yapacaklarmış, sabah kanımı donduran çocuk esirgeme kurumunda 8-10 yaş arası ,abılerı tarafından şiddete maruz kalan çocuk görüntülerini izledim,kanım dondu.Bunlar bildiklerimiz ya bilmediklerimiz,duymadıklarımız??? Oralar denetlenmez mi? Ne yapar Devlet?? Hımm kendi çocuklarının keseleri ile meşguller göremiyorlar..Üç çocuk kısmını izledim,dinledim de…
Sen,ben ile değil BİZ ile olur.Tüm çocuklar bizimdir. Hepsinin mutluluğundan, huzurundan, karınlarının aç veya tok olmasından “BİZ” sorumluyuz. Biliyorsunuz değil mi?
Tüm çocuklar mutlu olursa toplum huzurlu olur.
Şu dört direkli köprünün altında
Açmışım gözlerimi
Sahipsiz
Rüzgar sarmış kundağımı
Yağmurla beslenmişim…

Adımı insanlar koymuş
Benden habersiz
Benimsemişim…
Evet, ben sokak çocuğuyum
Bu sokaklarda ne ilk
Ne de sonuncuyum
Alıntı.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.