Üç sulukuleli kadının Hıdırellez duası

 Üç Sulukuleli kadının Hıdrellez duasıyla devam ediyoruz, muhakkak okuyun smile ifade simgesi ''Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil, sağlığı iyi olsun. Kalbi ritmini çalsın, yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışarı aksın. Ciğerlerinde nefes, kollarında, bacaklarında enerji hep olsun. Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dolaşsın. Sevdikleriyle bir arada olsun, kolu kollarına değsin, gözlerinin içine baksın.Lafları birbiriyle başlasın.  Nesi var, nesi yoksa bölüşecek, bulup getirecek birileri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Sevgisinin tamamını harcasın, harcasın ki ona büyük bir miras kalsın.  Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun, onun yeri ayrı olsun, onu soysun başucuna koysun. Onun her şeyine, her haline tanık olsun. O biri, onu bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun, kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.  Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. İbadet eder gibi, her gün bu keşfini yeniden kutlar gibi onu yapıp dursun.   Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün. Neşesi bol olsun. Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin.İçindeki bir şey durup durup zıplasın. Gördükleri, duydukları onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Çocukken en sevdiği ana sık sık gidip gelsin, ama nereye gidip geldiği bilinmesin. Değiştirmek istedikleri değişsin. İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskileri atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun, dilediği yere taşınsın.  Kendinden taşınmak isterse içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun.Bileği bütün bağımlılıklarıyla, alışkanlıklarıyla güreşsin.  Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü bir pakete sarılı dursun. Açınca içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın.   Bugün üç yüz altmış beşten herhangi biri olsun. Öylesine bir Pazartesi yahut arkaya kavuşturduğu ellerinde unutulmaz bir Salı saklasın.  Öyle tahmini mümkün olmayan bir şey olsun ki bu, hayatın sihrini anlasın. Bir hayali gerçek olsun, bir hayale gözünü yumsun.   Bir çizgi filmde olduğunu unutmasın. Bu duayı okusun, kendi sesiyle okusun. Duası gerçek olsun.   Tek kelimesine nazar değmesin. AMİN. '' (Üç Sulukuleli kadının Hıdrellez duası)

Üç Sulukuleli kadının Hıdrellez duasıyla devam ediyoruz, muhakkak okuyun smile ifade simgesi
”Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil, sağlığı iyi olsun. Kalbi ritmini çalsın, yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun.
Teni sıcak kalsın, enerjisi dışarı aksın. Ciğerlerinde nefes, kollarında, bacaklarında enerji hep olsun. Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dolaşsın.
Sevdikleriyle bir arada olsun, kolu kollarına değsin, gözlerinin içine baksın.Lafları birbiriyle başlasın.
Nesi var, nesi yoksa bölüşecek, bulup getirecek birileri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Sevgisinin tamamını harcasın, harcasın ki ona büyük bir miras kalsın.
Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun, onun yeri ayrı olsun, onu soysun başucuna koysun. Onun her şeyine, her haline tanık olsun. O biri, onu bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun.
Duyguların hepsi onda olsun, kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.
Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. İbadet eder gibi, her gün bu keşfini yeniden kutlar gibi onu yapıp dursun.
Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün.
Neşesi bol olsun. Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin.İçindeki bir şey durup durup zıplasın. Gördükleri, duydukları onu gıdıklasın, kahkaha attırsın.
Çocukken en sevdiği ana sık sık gidip gelsin, ama nereye gidip geldiği bilinmesin. Değiştirmek istedikleri değişsin. İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskileri atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun, dilediği yere taşınsın.
Kendinden taşınmak isterse içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun.Bileği bütün bağımlılıklarıyla, alışkanlıklarıyla güreşsin.
Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü bir pakete sarılı dursun. Açınca içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın.
Bugün üç yüz altmış beşten herhangi biri olsun. Öylesine bir Pazartesi yahut arkaya kavuşturduğu ellerinde unutulmaz bir Salı saklasın.
Öyle tahmini mümkün olmayan bir şey olsun ki bu, hayatın sihrini anlasın. Bir hayali gerçek olsun, bir hayale gözünü yumsun.
Bir çizgi filmde olduğunu unutmasın.
Bu duayı okusun, kendi sesiyle okusun. Duası gerçek olsun.
Tek kelimesine nazar değmesin. AMİN. ”
(Üç Sulukuleli kadının Hıdrellez duası)

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.