YENİ BİR YIL,,

HOŞGÖRÜ" yılı olsun istiyorum.Önyargısız,sevgi dolu,,,, Umut hiç bitmesin, yaşama sevincimizi elimizden almasınlar.Tüm Dünya da barış olsun.IRK ayrımı yapmak kadar saçma bişey yok. Yeryüzüne göndirelen hiç bi kitap ve dinin savaşı onayladığını sanmıyorum.ÇOCUKLAR ÖLMESİN,ÖLMESİN,ÖLMESİN!! Sağlık ve huzur dolu günlerimiz olsun.Eşitlik olsun,özgürlük olsun,adalet olsun. EGOSU tatmin olmayan,keseleri,mideleri,gözleri doymak bilmeyen iktidarla 2014 yılını aramayalım inşallah!!! Gençlerin, çocuklarımızın düşüncelerinden dolayı yargılanmadığı bi yıl olsun,sevgiyle,hoşgörü ile empati yaparak,saygı duyarak,onları kazanarak,,, onlar çok zeki,bilinçli,inatçı,araştıran,okuyan,bizim doğrularımız ile değil kendi doğruları ile yaşamak isteyen, izin ver DÜŞEYİM bunu çok istiyorum diyen geçler onlar. Ben hata yaparak en iyisini bulmak istiyorum diyebilen ERGEN onlar...Onları yargılamadan önce anlayalım,, yoksa hepsi potansiyel anarşist olucak ve bunda iktidarın katkısı yadsınamaz. Başbakan diyorsa bir bildiği vardır diyen gençler de var ama bazıları var ki asla Başbakan ve cumhurbaşkanı da olsa sözlerini,yaptıklarını onaylamayan,eleştirenler de var. işte onları anlamaya çalıştığımız bi yıl olsun. Suçlu da olsalar,o,bu,şu,onlar,bunlar gibi düşünmedikleri için acımasızca öldürülmeyi haketmiyorlar.Sevelim,konuşalım, anlamaya çalışalım. Ne mutlu ki düşünen,fikirleri olan gençler onlar.oysa biz KOYUN olsunlar istiyoruz, sorgulamadan ,araştırmadan,kendi fikirleri olmadan her şeye evet diyebilen.SİYASET ve DİN ile ilgili ÇOK TARTIŞTIĞIMIZ AMA SONRA PES ETTİĞİM OLDU. o ben değil, farklı bi kişilik,farklı karakter,farklı beyin, BEN olmasını beklersem çok beklerim.. SAYGI olmazsa olmaz ilkemiz,(bana söylediği SAYGI dilenilmez, hakedilir) . SEVGİ mutlaka olmalı,MANEVIYAT çok önemli ,,, kalanları o yaşayarak öğrenecek ve doğrularını,ilkelerini oluşturacak. DİRETMEK NIYE!! 2014 benim için çok yorucu bir yıl oldu, sürekli endişe,ve beklenti için de olmak insanı çok yıpratıyor. Çünkü anneyim,korkuyorum ve benim de ERGEN oğlum var kendi doğruları olan,inatçı,hassas,duyarlı,duygusal,haksızlığa tahammül edemeyen,kimin yanın da durması gerektiğini çok iyi bilen veee kendi doğrularının bazen YANLIŞ olduğunu DA bilen:))) AMA BUNU YAŞAYARAK ÖĞRENen)) 2015 gençlerin yılı olsun. ÜLKEM DE HUZUR OLSUN.EĞİTİM DE EŞİTLİK OLSUN, ÇOCUKLARA YAKIŞMIYOR ADALETSIZLIK.liste uzaaarrr giderr.. RABBİMİN elini DAİMA OMZUNUZDA HİSSEDİN. TÜM GÜZELLİKLER ÖNCE SİZİN SONRA BENIM OLSUN:))) Fatma ÖNDER /31/12/2014
HOŞGÖRÜ” yılı olsun istiyorum.Önyargısız,sevgi dolu,,,,
Umut hiç bitmesin, yaşama sevincimizi elimizden almasınlar.Tüm Dünya da barış olsun.IRK ayrımı yapmak kadar saçma bişey yok.
Yeryüzüne göndirelen hiç bi kitap ve dinin savaşı onayladığını sanmıyorum.ÇOCUKLAR ÖLMESİN,ÖLMESİN,ÖLMESİN!!
Sağlık ve huzur dolu günlerimiz olsun.Eşitlik olsun,özgürlük olsun,adalet olsun.
EGOSU tatmin olmayan,keseleri,mideleri,gözleri doymak bilmeyen iktidarla 2014 yılını aramayalım inşallah!!!
Gençlerin, çocuklarımızın düşüncelerinden dolayı yargılanmadığı bi yıl olsun,sevgiyle,hoşgörü ile empati yaparak,saygı duyarak,onları kazanarak,,, onlar çok zeki,bilinçli,inatçı,araştıran,okuyan,bizim doğrularımız ile değil kendi doğruları ile yaşamak isteyen, izin ver DÜŞEYİM bunu çok istiyorum diyen geçler onlar. Ben hata yaparak en iyisini bulmak istiyorum diyebilen ERGEN onlar…Onları yargılamadan önce anlayalım,, yoksa hepsi potansiyel anarşist olucak ve bunda iktidarın katkısı yadsınamaz.
Başbakan diyorsa bir bildiği vardır diyen gençler de var ama bazıları var ki asla Başbakan ve cumhurbaşkanı da olsa sözlerini,yaptıklarını onaylamayan,eleştirenler de var. işte onları anlamaya çalıştığımız bi yıl olsun. Suçlu da olsalar,o,bu,şu,onlar,bunlar gibi düşünmedikleri için acımasızca öldürülmeyi haketmiyorlar.Sevelim,konuşalım, anlamaya çalışalım. Ne mutlu ki düşünen,fikirleri olan gençler onlar.oysa biz KOYUN olsunlar istiyoruz, sorgulamadan ,araştırmadan,kendi fikirleri olmadan her şeye evet diyebilen.SİYASET ve DİN ile ilgili ÇOK TARTIŞTIĞIMIZ AMA SONRA PES ETTİĞİM OLDU. o ben değil, farklı bi kişilik,farklı karakter,farklı beyin, BEN olmasını beklersem çok beklerim.. SAYGI olmazsa olmaz ilkemiz,(bana söylediği SAYGI dilenilmez, hakedilir) . SEVGİ mutlaka olmalı,MANEVIYAT çok önemli ,,, kalanları o yaşayarak öğrenecek ve doğrularını,ilkelerini oluşturacak. DİRETMEK NIYE!!
2014 benim için çok yorucu bir yıl oldu, sürekli endişe,ve beklenti için de olmak insanı çok yıpratıyor. Çünkü anneyim,korkuyorum ve benim de ERGEN oğlum var kendi doğruları olan,inatçı,hassas,duyarlı,duygusal,haksızlığa tahammül edemeyen,kimin yanın da durması gerektiğini çok iyi bilen veee kendi doğrularının bazen YANLIŞ olduğunu DA bilen:))) AMA BUNU YAŞAYARAK ÖĞRENen)) 2015 gençlerin yılı olsun. ÜLKEM DE HUZUR OLSUN.EĞİTİM DE EŞİTLİK OLSUN, ÇOCUKLARA YAKIŞMIYOR ADALETSIZLIK.liste uzaaarrr giderr..
RABBİMİN elini DAİMA OMZUNUZDA HİSSEDİN. TÜM GÜZELLİKLER ÖNCE SİZİN SONRA BENIM OLSUN:)))
Fatma ÖNDER /31/12/2014

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.