ADİL OL! EVRENSEL YASALARI YOK SAYMA E Mİ!

Hotel California düştü dilime… “Burası cenette olabilir, cehennemde.” Diyor söylediği şarkıda Eagles
Her şarkının bir hikayesi, bir çıkış noktası ve de dinleyene hissettirdiği duygular vardır.
Penceremden dışarı bakarken, başımı gökyüzüne çevirdim; Çalışıyor gökyüzü hemde tıkır tıkır, yok öyle kimseye torpil. İlahi adalet iyi ki var, yoksa nasıl nefes alır insan. Bildiklerimizin gördüklerimizin dışında bir alem var! Yoranı yoran, üzeni üzen, ilahi güç var yukarıda! Size haksızlık edenler ile hesaplaşma zamanı elbet bir gün gelecek. Yapılanın yarına kalabilir ama yanına kalmadığını göreceksin! Senin yapamadığını İLAHİ GÜÇ, İLAHİ ADALET yapacak! Hiçbirşey gizli kalmaz! İnan ki gizlenen herşey açığa çıkacak! Sen ise sadece seyreyleyeceksin! Ve her defasında “YALNIZ DEĞİLMİŞİM, ŞÜKÜRLER OLSUN” diyeceksin. Sahibine bırak, sahipsiz değilsin. “Sende bir gün anlayacaksın beni, söylediklerimi tek tek yaşamaya başladığında iyisi ve kötüsü ile. İstemem tabii üzülmeni. Ne kadar üzdüysen o kadar üzecekler seni tıpkı beni üzdükleri gibi..” Sen de haksızlığa uğradığın da anlayacaksın beni. Kainatta ilahi adalet öyle muazzam çalışıyor ki şaşarsınız. Bazı şeyler mahşere kalmıyor yani.Bunu bilerek yaşa. Evrensel yasaları yok sayma!!
Senin hakettiğin ne ise sana verilecek, sadece güven.. Birçoğumuz karanlıktan çıkacak ve birçoğumuzda karanlığı tadacak. KARMA YASASI BUDUR!
İYİ İNSAN OL! ADİL OL! PAYLAŞMAYI ÖĞREN! SENDEN GÜÇSÜZE YARDIM ET! DÜRÜST OL! ÖZETLE İNSAN OL!
Niyeti kötü olan insandan değil, niyetinin kötü olduğunu gizleyen insandan kork! #RUMİ
Canınız çok yandı biliyorum, benim de tıpkı sizler gibi o yıllara dair acılarım var, zamanın durduğu o yıllarda hepimizin hikayesi kendine göre acı, ama hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Gözyaşlarını sil! Evet yapabilirsin! Derinlerde ki acılarını sök at! Hadi o vakit… Kolay olmadığını bilirim zira bende senin gibi çok haksızlığa uğradım.
KALPTE GARİP BİR VESVESE.. KISACASI SEVGİ YOKSA HAYAT MUNDAR!!
Başkasının parasını haksızlıkla üzerine alanlar… Benim dediğiniz ve haksızlıklarla elde ettiğiniz ne varsa bir bir kaybedeceksiniz.
Bir başkasının karısına, kocasına, sevgilisine, yuvasına göz dikip ocakları dağıtanlar ki sizlerin sınavı başlayacakmış 2019’ da.
Fatma ÖNDER/2019

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.