Sana bunu yazmam lazımdı!“Çağımızın en büyük hastalığı, riyakarlık,” Gerekirse kötü ol. Sakın ikiyüzlü olma!


Bu dünyada unutmanın ya da bağışlamanın mümkün olmadığı pek çok şey var..
Benim de her insan gibi zor zamanlarımda İSYAN ettiğim hatta bu Dünya’dan göçüp gitmek istediğim zamanlar oldu. Çünkü sürekli haksızlığa uğruyor, güvendiğim insanların ihanetini görüyor ve başedemiyordum. Öfkeleniyordum ve öfkelendikçe aynı olayları tekrar tekrar yaşıyordum. Dipteydim, iyice çakılmıştım yere ve kalkamayacağımı düşündüğüm ve yapacak bir şey yok dediğim zamanlar da;YARADANA sonsuz inancı olan “ben” İSYAN etmiş hatta ileriye gidip bir kez YARADAN’ı yok saymıştım.
Biliyor musun neşemizi sahtekarlıklar, riyakarlık ve bizi anlamayan insanlar öldürdü. Bana göre “anlaşılmak” en büyük mucize. İnsanlar birbirine çarpa çarpa delirdi. Anlayabilseydik birbirimizi, dokunabilseydik birbirimize evde otururmuyduk hiç, çıkmazmıydık dışarıya; gazete okumuyorum, haber dinlemiyorum, çıkmıyorum evden. KORKULARIMIZDAN ÖRDÜĞÜMÜZ DUVARLAR YÜZÜNDEN DIŞARISINI GÖREMEZ OLDUK. ZANNEDİYORUZ Kİ,NE KADAR SAKLANIRSAK O KADAR ZARAR GÖRMEYİZ. EN BÜYÜK ZARARI KÖTÜLERE RAĞMEN İYİ OLDUĞUMUZU ZANNEDİP EVDEN ÇIKMAYARAK YAPIYORUZ. Sen hiç,” insan görmek istemiyorum” diye diye sessiz çığlık attın mı? Korktun mu etrafında ki kalabalıktan? Çok iyi olanın, sana çok iyi davrananın mutlaka s zarar vereceğini düşündüğün de kaçacak yer aradın mı? Duygularının kirlendiğini düşündün mü?
Hoyratça davrandık birbirimize hakkımızmış gibi. Acılarımıza ve üzüntülerimize sırt çevirenler oldu; hoşgörü ve nezaketten uzaklaştığımızı gördük. Hiç olmadık anlarda yaşantımız ve fikirlerimiz eleştirildi. Bizi en zayıf duygulaırmızdan vuran dostlarımız oldu. “Çok şey gördüm, gözümü oyup gömün beni” ; Anlatabılecegımden fazlasını gördum, gordugumden fazlasını anladım. 2019 yılı için beklentim yok. Görmek, duymak ve öğrenmek istemiyorum. Tüm sınavlarımı umarım dürüstçe vermişimdir. Artık daha fazla delilik ve daha fazla saçmalamak istiyorum. Ve dedim ki; EĞER KENDİMİ DİBE GÖTÜRMEYİ BECERDİYSEM, BUNUN TAM TERSİNİ YAPARAK ZİRVEYE DE ÇIKARABİLİRİM. PES ETMEYE HİÇ NİYETİM YOK!
“Pahalı hediyeler istemiyorum. Bir şeyler satın almak istemiyorum. İstediğim her şeye sahibim. Sadece birilerinin bana kendimi güvende hissettirmesini istiyorum” Prenses Diana
Fatma ÖNDER /2019

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.