Arkadaş detoksu yapıyorum :)

 • Bazı arkadaşlarımın mutluluğuma ve huzuruma hizmet etmediğini, hatta beni aşağıya çektiğini fark etmenin ve araya mesafe koymanın vakti geldi. Yanındaki seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında., zorlama kendini. Hayat rahat ve anlayışlı insanlarla keyifli. Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır. Unutma… Ne sen kimse için mecburi istikametsin, ne de bir başkası senin için. Seninle gelmek isteyenleri yanına al ve çık yola.
  O eski ihmal ettiğim, zaman ayıramadığım, samimiyetinden ve iyiniyetinden biran bile şüpheye düşmediğim, kalpten kalbe olan dostlujklara daha fazla zaman ayırmam gerek.
  Son yılların modası olan “ARKADAŞ DETOKSU” yapmalı. Hepimizin çevresinde var hesapçı arkadaşlar. Sabırlı olmak ile vaktini boşa harcama. Beni seviyormuş gibi yapan insanları hayatımda tutup kendime ihanet etmeye, vaktimi boşa harcamaya, beni yargılayanlarla yürümeye devam etmeye, yalan söyleyenler, vaatlerden bulunup yerine getirmeyenler, hoşgörüsüz, sadakatsiz, vefasız, dalavereci insanlara ayıracak bir saniyem bile yok artık. Ben nasıl hesapsızsam onlarda hesapsız olmalıydı. Dedikodunuzu bir kere yapan tekrarını yapacaktır. Başkalarının mutsuzluğuyla beslenen, başka hayatlara imrenen, onları kıskanan, eleştirerek ve yargılayarak dedikodu yapan insanlara her şans verdiğinizde ruhunuzun hasar aldığını görürsünüz. Neden devam edelim ki? Fırsatçılar, pohpohçular.. Dobralığını öğen ama ucu kendilerine dokunduğunda yaralayan insanlara ayıracak vaktim yok artık. RUHUMUN ACELESİ VAR.
  Şimdilerde yeni insanlar tanıyorum. Mutlulukta mutsuzluk gibi bulaşıcı. Ben mutlu olmayı seçiyorum. Artık kimsenin mutsuzluğunu, hikayesini dinleyecek enerjim kalmadı. İyi gitmeyen ilişkilerinde benim yanımda, hayatlarına birini aldıklarında aradıkları bile yok. Ya da çocuğuyla ailesi ile sorunu olduğunda bana anlatıp, işler yoluna girdiğinde arayıp sorduğu bile yok. Ve öğrendim ki; ÖNÜME ÇIKAN YANLIŞLARA, YANLIŞ İNSANLARA NE KADAR ÇABUK “HAYIR” diyebiliyorsam, doğru karşıma o kadar çabuk çıkacaktır
  İlk önce eleştirirler, sonrada kıskandıkları kişi olmaya çalışırlar. Kıskançlık için ise yapılacak bir şey yok. Birinin birini kıskanması o kişinin başarılı ve etrafında saygı duyulan kişi olduğunu gösteririr. Bu arada başarılı olduğum falan yok, rahat olun.. Saygı ise dilenilmez, hakkedilir. unutma e mi..
  Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.