BUGÜN ŞAKACI OL, ÇOCUK OL:))

BUGÜN ŞAKACI OL, ÇOCUK OL  Bugün bunu hatırla) Çocukluğunuzu yenıden kazanın.Herkes çocukluğunu özler ama kimse onu yeniden kazanmak için bir şey yapmıyor. Herkes özler çocukluğunu! Diyeceksınız ki; Fatma  büyümedin mi  nerden çıktı bu çocukluk? Bilinçaltın da neler var?  Off offff…  Çocukluğun bir CENNET olduğunu unutmuş olabilirsin evet çocukluğun bir CENNET,hatırla! Şairler çocukluğun güzelliği hakkın da bi dolu şiirler yazıp duruyor. Size kim engel oluyor? Onu ,çocukluğumuzu  yeniden ele geçirsek nasıl olur?Bence şahane olur  18 yaşın da ve 11 yaşın da iki oğlum var. Hayat 11 yaşında ki oğlum ile çok eğlenceli) Çünkü o çocuk, şakacı bir çocuk. Şakacı olun.Çevrende ki zırhı seni kuşatan zırhı gevşet,bollaştır biraz ne kaybedersin. Biliyorum zordur o zırhı bollaştırmak ama denemek lazım. Başka türlü dans edemez,şarkı söyleyemez,zıplayamaz,haykıramaz, gülümseyemezsın ve coşku ile eğlenemezsin. Sahi en son ne zaman yaşadın COŞKUYU?  Gülmek,eğlenmek,coşmak istersın ama bi neden bulamazsın hep bi neden geçerli bi neden arar durursun.. Oysa ÇOCUK olmak ne şahanedir hiçbir şeye gereksınım duymadan çoşmak,gülmek,eğlenmek,,,gibi gibi. Statünüzü,bilginizi,tecrübenizi,ciddiyetinizi bi kenara bırakın. Bu günler de ŞAKACI olmayı deneyin. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok,hiçbir şey kazanamazsınız ve hiçbir şeyde kaybedemezsınız. ŞAKACI olarak ne kaybedebilirsiniz ki? Ama asla eskisi gibi olamazsınız) ısrarım bundan dolayıdır ki…..:))) Maskelerinizi, yüzlerinizi,kışiliğinizi bi kenara bırakmak zor olacaktır belki ama unutmayın kişiliğiniz bulunmadığı zaman “ÖZ” kendini kanıtlar. Çünkü kişiliğiniz bir hapis halıne gelmiştir. Onu bırakmadan yeniden doğamayacaksınız. Hadi ÇOCUK ol, ŞAKACI ol.,,Yeniden doğmaya gerçekten kararlıysan.. Yeniden doğuş için brincisi KENDİN OL. İKİNCİSİ, cahil ol doğduğun zaman ki gibi,hiçbir şey bilme,sorma,tartışma,savunma yeni doğmuş bi bebek gibi. Fatma ÖNDER
BUGÜN ŞAKACI OL, ÇOCUK OL 
Bugün bunu hatırla)
Çocukluğunuzu yenıden kazanın.Herkes çocukluğunu özler ama kimse onu yeniden kazanmak için bir şey yapmıyor.
Herkes özler çocukluğunu!
Diyeceksınız ki; Fatma büyümedin mi nerden çıktı bu çocukluk? Bilinçaltın da neler var? Off offff…
Çocukluğun bir CENNET olduğunu unutmuş olabilirsin evet çocukluğun bir CENNET,hatırla!
Şairler çocukluğun güzelliği hakkın da bi dolu şiirler yazıp duruyor.
Size kim engel oluyor? Onu ,çocukluğumuzu yeniden ele geçirsek nasıl olur?Bence şahane olur
18 yaşın da ve 11 yaşın da iki oğlum var. Hayat 11 yaşında ki oğlum ile çok eğlenceli) Çünkü o çocuk, şakacı bir çocuk.
Şakacı olun.Çevrende ki zırhı seni kuşatan zırhı gevşet,bollaştır biraz ne kaybedersin.
Biliyorum zordur o zırhı bollaştırmak ama denemek lazım. Başka türlü dans edemez,şarkı söyleyemez,zıplayamaz,haykıramaz,
gülümseyemezsın ve coşku ile eğlenemezsin. Sahi en son ne zaman yaşadın COŞKUYU?
Gülmek,eğlenmek,coşmak istersın ama bi neden bulamazsın hep bi neden geçerli bi neden arar durursun..
Oysa ÇOCUK olmak ne şahanedir hiçbir şeye gereksınım duymadan çoşmak,gülmek,eğlenmek,,,gibi gibi.
Statünüzü,bilginizi,tecrübenizi,ciddiyetinizi bi kenara bırakın. Bu günler de ŞAKACI olmayı deneyin.
Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok,hiçbir şey kazanamazsınız ve hiçbir şeyde kaybedemezsınız.
ŞAKACI olarak ne kaybedebilirsiniz ki? Ama asla eskisi gibi olamazsınız) ısrarım bundan dolayıdır ki…..:)))
Maskelerinizi, yüzlerinizi,kışiliğinizi bi kenara bırakmak zor olacaktır belki ama unutmayın kişiliğiniz bulunmadığı zaman “ÖZ” kendini kanıtlar.
Çünkü kişiliğiniz bir hapis halıne gelmiştir. Onu bırakmadan yeniden doğamayacaksınız. Hadi ÇOCUK ol, ŞAKACI ol.,,Yeniden doğmaya gerçekten kararlıysan..
Yeniden doğuş için brincisi KENDİN OL.
İKİNCİSİ, cahil ol doğduğun zaman ki gibi,hiçbir şey bilme,sorma,tartışma,savunma yeni doğmuş bi bebek gibi.
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.