HOBİLER,,

Bu yazıyı, çok sevdiğim bi arkadaşım ile telefon görüşmesinden sonra özellikle yazmak istedim.O kendini biliyor:))

Hobiler, iş yaşamı dışında kalan eğlenceli aktivitelerdir. haftasonunu veya akşamları iple çekerseniz.yaşamımın her dönemin de farklı hobilerim oldu.

havlu kenarı yaptığımız, seccade işlediğimiz, dantellerle meşgul olduğumuz  dönemler vardı.. Sonra kazak,atkı bere ördük. Çok eğlenirdik ve saati unuturduk.

Bir hobi sahibi olursak küçük başarılarımız olur.Belirli bir yaştan sonra yaşamımızı tatlandırmak için mutlaka hobilerimiz olmalı diyorum.Daha istekli daha mutlu oluruz.

Değişik hobiler denemek kendimizi bulmamıza ve tanımamıza yardımcı olur.Ben hep resim yapmayı hayal ettim. Maalesef sıfır yeteneğim vardı. Şarkı söylemek şahane olurdu. Sesim beni bile rahatsız ediyor o kadar çekilmez.Dikkat ettim hep hayatımın en zor dönemlerinde hobilerime sarılmışım ve değişik hobiler edinmişim. 5 yıl önce hayatımın en önemli kararlarını almak üzereyken çok gergin ve stresli zamanlar geçiriyordum. Film arşivi yaptım. İzlemediğim, izlemek istediğim dünya klasıklerı ve yerli fılmler.. hepsini topladım.bana göre mütevazi bir arşivim oldu. Keyifle izlediğim, çocuk gibi filmlerimi saydığım zamanlar da hep gülümsedim.Sonra müzik arşivim.. Çiçek yetiştirmek bana en iyi gelen hobi oldu. Ve benim yol arkadaşım defterim,kalemim,,YAZMAK.. beni hep iyileştirdi. kim ne düşünür, ne der,,hiç böyle bi endişem olmadı ..yazdım,yazdım,,yazdıkça saçmaladım, saçmaladıkca yazdım.. sonra kendimi buldum ne istediğimi buldum . yazmak İLAÇ oldu.Minik hediyeler yaptım, reçeller,konserveler,,difrize kışlıklar.. sonra dört gözle yazı bekledim konserve yapmak için.. bi baktım ben hep umut doluyum, keyıflıyım, belki mutluluktan uçmuyorum ama huzurluyum.iç huzurum var.

Şimdiye kadar herhangi bir nedenle hobi edinmemişseniz geç kalmış sayılmazsınız.Eğer insan isterse koşullar ne olursa olsun mutlaka zaman bulabilir .Bende en kısa zaman da fotoğrafçılık kursuna gitmek istiyorum.

Fatma ÖNDER..

 

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.