KENDİNE AĞIR GELEN ŞEYLERİ BAŞKASINA YAPMA!

KENDİNE AĞIR GELEN ŞEYLERİ BAŞKASINA YAPMA,,,, HACI BEKTAS-İ VELİ Başkalarına davranış şeklimiz ve başkaları hakkında nasıl düşündüğümüz kendimiz hakkında nasıl düşündüğümüzü gösterir. Başkalarına güvenmediğimizde otomatikman kendimize güvenmeyiz. Bu nedenle kendimize nasıl bakılmasını ve nasıl davranılmasını istiyorsak başkalarına da o şekilde bakmaya ve o şekilde davranmaya çalışmalıyız. Bu hayatta çok üzüldüğümüz, çok ağladığımız, yaşamımızı ve kendimizi çok sorguladığımız yılları, neden herşey bu kadar güzelken bozulmak zorundaydı dediğimiz ayları, karşımızdakini suçladığımız günleri, nerede ve nasıl yanlış yaptim diye kendimizi yargıladığımız geceleri, bir çözüm bulmak için çaresizce aynı olayın üzerinden geçtiğimiz saatleri sevgiyle uğurlamayı becermeliyiz. Gidenin arkasından konuşma. Teşekkür et yaşadıklarına,yaşattıklarına,öğrendiklerine,paylaşımlarına, yaşadığın her ne ise gözyaşı da dahil ŞÜKRET VE TEŞEKKÜR ET. İyi ki varsın,iyi ki seninle buluştu kalplerimiz ve iyi ki hayatıma girdin ama şimdi GİTME vakti.Yeni başlangıçlar,yeni kapılar,,,.Biliyorum ki senin içinde kendimde görmek istemediğim birşeyi görüyorum. Bana bu konuda aynalık ettiğin için teşekkür ederim. Deneyimlediğim yaşam derslerim için şükürler olsun! Hepsini seviyorum! Başkalarının talihine sevin! Kıskançlık,hasetlik sadece kalbini sıkıştırır buna izin verme.Başkalaırnınyaşadığı güzellikler için şükret Evren de herkese yetecek kadar güzellik var.Yeter ki konuşma arkadan yeter ki gidenin arkasından atıp tutma, güzel günler, yaşanmışlıklaranılar adına ..yeter ki SUS !  Dünle beraber gitti,  cancağızım ne kadar söz varsa düne ait şimdi yeni şeyler söylemek  lazım ,,Mevlana Bazen önemli olmamalı Gidecek olan ya da gelmeyen Çünkü bazen, bşlaman gerekir her şeye yeniden. Nazım Hikmet Fatma ÖNDER
KENDİNE AĞIR GELEN ŞEYLERİ BAŞKASINA YAPMA,,,, HACI BEKTAS-İ VELİ
Başkalarına davranış şeklimiz ve başkaları hakkında nasıl düşündüğümüz kendimiz hakkında nasıl düşündüğümüzü gösterir. Başkalarına güvenmediğimizde otomatikman kendimize güvenmeyiz. Bu nedenle kendimize nasıl bakılmasını ve nasıl davranılmasını istiyorsak başkalarına da o şekilde bakmaya ve o şekilde davranmaya çalışmalıyız.
Bu hayatta çok üzüldüğümüz, çok ağladığımız, yaşamımızı ve kendimizi çok sorguladığımız yılları, neden herşey bu kadar güzelken bozulmak zorundaydı dediğimiz ayları, karşımızdakini suçladığımız günleri, nerede ve nasıl yanlış yaptim diye kendimizi yargıladığımız geceleri, bir çözüm bulmak için çaresizce aynı olayın üzerinden geçtiğimiz saatleri sevgiyle uğurlamayı becermeliyiz. Gidenin arkasından konuşma. Teşekkür et yaşadıklarına,yaşattıklarına,öğrendiklerine,paylaşımlarına, yaşadığın her ne ise gözyaşı da dahil ŞÜKRET VE TEŞEKKÜR ET. İyi ki varsın,iyi ki seninle buluştu kalplerimiz ve iyi ki hayatıma girdin ama şimdi GİTME vakti.Yeni başlangıçlar,yeni kapılar,,,.Biliyorum ki senin içinde kendimde görmek istemediğim birşeyi görüyorum. Bana bu konuda aynalık ettiğin için teşekkür ederim. Deneyimlediğim yaşam derslerim için şükürler olsun! Hepsini seviyorum! Başkalarının talihine sevin! Kıskançlık,hasetlik sadece kalbini sıkıştırır buna izin verme.Başkalaırnınyaşadığı güzellikler için şükret Evren de herkese yetecek kadar güzellik var.Yeter ki konuşma arkadan yeter ki gidenin arkasından atıp tutma, güzel günler, yaşanmışlıklaranılar adına ..yeter ki SUS !
Dünle beraber gitti,
cancağızım
ne kadar söz varsa düne ait
şimdi yeni şeyler söylemek lazım ,,Mevlana
Bazen önemli olmamalı
Gidecek olan ya da gelmeyen
Çünkü bazen, bşlaman gerekir her şeye yeniden. Nazım Hikmet
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.