Neresi daha karanlık bu alemın?

Şimdi kış.pek yaprak görünmüyor dallarda. Ama hep biliyoruz.Bahar mutlaka gelecek ve hep birlikte duyacağız yapraklı dalların sesini. Oysa biz basit insanlarız.Ve ölümlü.Yaşamayı ve baharı bu yüzden severiz.Doğan her şeye inanırız. Çocuklara,güneşe,bize düşler sunan ay ışığına. Sevdiğimiz kadının boynunu okşamak isteriz ve çocuklarımızın.Günü,kızarmış bir ekmek gibi tazeyken bölüşürüz.Ve akşamın kızıl tüyleriyle gelip sabahın yumurtaları üstüne  orturmasını severiz.Şarap,acılarla da mayalanmış olsa,sarhoş eder bizi.Ve çocuklarımızqa ekilmiş toprak kadar gerçek bir gelecek bırakmak isteriz.Senin dilinde bulunmayan o sınırsız düşü… Onat KUTLAR İnsanın gideceği bütün yollar kendınden geçer, ve mutlaka kendine uğramalı insan.Biraz sevgi,biraz hoşgörü,biraz da yüreğinin sesi,,yoğur bunları,vicdanınla ve yeniden bak dünyaya. Eminim HAKİKAT’i BİR’liği göreceksin.. Çekip gidince soyguncular,bir başka dünya kuracağız.Yaşamak neymiş, yaşamak.. Sen o zaman gör bak!..Şükürler olsun ki GÖKYÜZÜ var, gökyüzünün tapusu yok,herkes bakabilir.Bulutlara kimse el koyamaz.Hayal kurma özgürlüğü var. Herkes kendi kimliğiyle,diliyle,diniyle doğar büyür ve yaşar.Bunda insanın suçu günahı ne? Demiş birileri.(alıntı)Başka bir dünya kurmaya mecburuz.. Hor mu baktık karıncaya,kırdık mı kanadını serçenın. Ya nasıl kıyarız INSANA! .. Ve sordular,, Neresı daha karanlık bu alemın? Ve ben cevap verdım. SEVGININ olmadığı her yer. Masalsız uyuyan kimsesiz çocuğun gözlerinden öpüp, usulca eğilip kulağına”en güzel masal sensın” demek ısterdım.. BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN… Fatma ÖNDER
Şimdi kış.pek yaprak görünmüyor dallarda. Ama hep biliyoruz.Bahar mutlaka gelecek ve hep birlikte duyacağız yapraklı dalların sesini.
Oysa biz basit insanlarız.Ve ölümlü.Yaşamayı ve baharı bu yüzden severiz.Doğan her şeye inanırız.
Çocuklara,güneşe,bize düşler sunan ay ışığına. Sevdiğimiz kadının boynunu okşamak isteriz ve çocuklarımızın.Günü,kızarmış bir ekmek gibi tazeyken bölüşürüz.Ve akşamın kızıl tüyleriyle gelip sabahın yumurtaları üstüne orturmasını severiz.Şarap,acılarla da mayalanmış olsa,sarhoş eder bizi.Ve çocuklarımızqa ekilmiş toprak kadar gerçek bir gelecek bırakmak isteriz.Senin dilinde bulunmayan o sınırsız düşü…
Onat KUTLAR
İnsanın gideceği bütün yollar kendınden geçer, ve mutlaka kendine uğramalı insan.Biraz sevgi,biraz hoşgörü,biraz da yüreğinin sesi,,yoğur bunları,vicdanınla ve yeniden bak dünyaya.
Eminim HAKİKAT’i BİR’liği göreceksin..
Çekip gidince soyguncular,bir başka dünya kuracağız.Yaşamak neymiş, yaşamak..
Sen o zaman gör bak!..Şükürler olsun ki GÖKYÜZÜ var, gökyüzünün tapusu yok,herkes bakabilir.Bulutlara kimse el koyamaz.Hayal kurma özgürlüğü var.
Herkes kendi kimliğiyle,diliyle,diniyle doğar büyür ve yaşar.Bunda insanın suçu günahı ne? Demiş birileri.(alıntı)Başka bir dünya kurmaya mecburuz..
Hor mu baktık karıncaya,kırdık mı kanadını serçenın. Ya nasıl kıyarız INSANA! ..
Ve sordular,,
Neresı daha karanlık bu alemın?
Ve ben cevap verdım.
SEVGININ olmadığı her yer.
Masalsız uyuyan kimsesiz çocuğun gözlerinden öpüp, usulca eğilip kulağına”en güzel masal sensın” demek ısterdım..
BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN…
Fatma ÖNDER

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.