Seninle Başlamadı

“Hayat bizi geçmişte çözümlenmemiş bir şeyle geleceğe gönderir.” Çok sıklıkla, niyetlerimiz eylemlerimizden farklılaşır
“Ailenizde kim bir suç işledi ve bu suçun cezasını çekmedi?”
Carl Jung “Bilinçli olmayan ne varsa kader olarak deneyimlenecektir” der
Travmaların bir nesilden sonraki nesillere geçebildiğine dair
Ebeveynlerim, büyükanne, büyükbabalarım ve daha uzak atalarım tarafından tamamlanmamış, cevaplanmamış halde bırakılan şeylerin ve soruların etkisi altında olduğuma j,kuvvetle inanıyorum. Sıklıkla, bir ailede ebeveynlerden çocuklara geçen kişisel olmayan bir karma var gibi görünür. Bana her zaman, önceki nesillerin yarım bıraktığı, tamamlamam veya belki de devam ettirmem gereken şyler var gibi gelmiştir.
Carl Jung, Anılar, Düşler, Düşünceler
Olağandışı bir biçimde , modern bilimin söylediği gibi; anne-babalarınızın günahları, suçları veya sonuçlarının üçüncü ve dördüncü neslin çocuklarına kadar etkileyebildiği iddialarını öne sürmektedir. Özellikle, New Living Translationa’da; “Tanrı çok zor sinirlenir, o sonsuz sevgi ile doludur ve her günahı, isyanı affeder. Fakat suçu affetmez. O anne-babaların günahlarını çocuklarına yükler; bütün aile (üçüncü ve dördüncü nesillerdeki çocuklar dahil.) etkilenmektedir.” der.
Doidge sadece hayal ederek beynimizi değiştirebileceğimizi söylemektedir. Ve şöyle ifade eder;”İmgelemek, hatırlamak veya güzel deneyimleri hayal etmek “gerçek” deneyimler sırasında açığa çıkan duygusal , hareketlendirici, duygusal ve bilişsel devrelerin birçoğunu aynı şekilde aktif hale getirmektedir.”
Oyunyazarı George Bernard Shaw 1921 yılında şöyle yazmıştır;”Hayal gücü yaratıcılığın başlangıcıdır.” Ve “NEYİ HAYAL EDERSEK ONU MÜMKÜN KILARIZ.”
İmgeleme, meditasyon ve olumlu düşünceler, duygular ve dualara odaklanmanın genleri nasıl aktif hale getirdiği ve sağlığımızı olumlu yönde etkilediği belirtilmektedir.
“Zihinlerimizi iyilik halinin olumlu resimleri ile doldurmak iyileşme sürecini güçlendiren bir epigenetik ortam oluşturabilir.” Demektedir.
Öfkeli kelimlerin altında genellikle bir acı vardır. Acı sizi öldürmeyecektir. Öfke ise gerçekten öldürebilir.
“Girmekten korktuğunuz mağara, aradığınız hazineyi barındırır.” Joseph Campbell, Reflection on the Art Of Living
“Hayat bizi geçmişte çözümlenmemiş bir şeyle geleceğe gönderiri.” Çok sıklıkla, niyetlerimiz eylemlerimizden farklılaşır
“Ailenizde kim bir suç işledi ve bu suçun cezasını çekmedi?”
Mark Wolynn

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.