UMUT

Hiç kaybetmediğim hep inandığım, kara bulutların arkasındaki UMUDUM.Biilirim ki karanlık bulutların arkasında ki YÜCE RABBİM benim güneşim,ışığım,aydınlığım,yaşama sevincim.Senin varlığın benim varoluşum.Benim umudum, benim yaşam kaynağım sen(YÜCE RABBİM)  hep orda ol,biz zorlukları senin yardımınla aşacağız. UMUT etmek huzurun başlangıcıdır,inançtır,güvenmek ve teslim olmaktır,koşulsuz teslimiyet. Sonra dedim ki; Belki üzerimizden geçen bulutlar beyazdır.  Sonra dedi ki; Gülümse hadi gülümse dağılsın bulutlar.  “bana yaprakları dökülen bir ağaç ile tüm yaprakları dökülmüş çıplak bir ağaç gösterildi. Sonra dedim ki; “ endişelenme, umudun  içindedir ve o umut  ilkbaharın doğuşu gibi doğacaktır.Şunu bilki yeni olanın doğması için eski olanın ölmesi gerekir,sonbahar da dökülen yaprakların ilkbahar da tekrar yeşermesi gibi.. Anladım ki duyguların en zenginiymiş UMUT, hastalıkların pençesinden alan, uzaktaki sevgilileri kavuşturan, fakirleri zengin eden duygu hep umutmuş. Fatma ÖNDER
Hiç kaybetmediğim hep inandığım, kara bulutların arkasındaki UMUDUM.Biilirim ki karanlık bulutların arkasında ki YÜCE RABBİM benim güneşim,ışığım,aydınlığım,yaşama sevincim.Senin varlığın benim varoluşum.Benim umudum, benim yaşam kaynağım sen(YÜCE RABBİM) hep orda ol,biz zorlukları senin yardımınla aşacağız. UMUT etmek huzurun başlangıcıdır,inançtır,güvenmek ve teslim olmaktır,koşulsuz teslimiyet.
Sonra dedim ki; Belki üzerimizden geçen bulutlar beyazdır.
Sonra dedi ki; Gülümse hadi gülümse dağılsın bulutlar.
“bana yaprakları dökülen bir ağaç ile tüm yaprakları dökülmüş çıplak bir ağaç gösterildi.
Sonra dedim ki; “ endişelenme, umudun içindedir ve o umut ilkbaharın doğuşu gibi doğacaktır.Şunu bilki yeni olanın doğması için eski olanın ölmesi gerekir,sonbahar da dökülen yaprakların ilkbahar da tekrar yeşermesi gibi..
Anladım ki duyguların en zenginiymiş UMUT, hastalıkların pençesinden alan, uzaktaki sevgilileri kavuşturan, fakirleri zengin eden duygu hep umutmuş.
Fatma ÖNDERUT

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.